Plakát k filmu: Pobřežní hlídka

Pobřežní hlídka Baywatch

dokina.cz
4,5

Premiéra 15. 6. 2017
USA, 2017, 119 min, od 15 let

Žánr:
komedie
Režie:
Ben Garant, Seth Gordon, Sean Anders, John Morris | celý štáb
Hrají:
Bill Hader, Dwayne Johnson, Zac Efron, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Kelly Rohrbach | všichni herci

Něco se přece jen nezměnilo. Mitch (Dwayne Johnson) je chlap jako hora se silným morálním kompasem a stoprocentním zápalem pro práci vodního záchranáře. Je to prostě naprostý opak Matta Brodyho (Zac Efron), bývalého úspěšného olympionika, kterému sláva natolik stoupla do hlavy, že si po nekonečné sérii průšvihů musí pod Mitchovým velením jako plavčík odkroutit pár desítek hodin veřejně prospěšných prací. Matt má však ego stejně silné jako bicepsy a ani takové varování osudu nebere moc vážně. Místo bdění nad plážovými povaleči bez uzardění zírá do výstřihu dalšího nováčka v týmu, nádherné ale odtažité Summer (Alexandra Daddario). Za jiných okolností by si ho Mitch asi podal, jenže teď na to nemá čas, protože se mu na pláži začaly kupit problémy. Tu moře vyplaví pytlíček s drogami, tu mrtvolu… A protože místní policie vše bohorovně přehlíží, vydá se parta plavčíků na trestnou výpravu, která nemůže skončit dobře, pokud jeden z jejích členů nepřestane všechno sabotovat.

„Náš film je mnohem odvážnější než seriál, jenže my jsme netočili rodinnou podívanou, která se bude vysílat v odpoledním čase, takže jsme si mohli dovolit spoustu fórů, které jsou za hranou, a taky častější zobrazování tělesných partií, na které není slušné zírat,“ říká Dwayne Johnson a dodává: „Neberte to ale tak, že by nám nezáleželo na příběhu. Záleželo. Minimálně stejně tak jako zpomalených záběrech běžících plavčíků po pláži.“

Něco se přece jen nezměnilo. Mitch (Dwayne Johnson) je chlap jako hora se silným morálním kompasem a stoprocentním zápalem pro práci vodního záchranáře. Je to prostě naprostý opak ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 50 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 249.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 270.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Pobřežní hlídka

 • Recenze Pobřežní hlídka na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Zbytečná adaptace s vynucenými eRkovými scénami, kterou drží nad vodou Dwayne Johnson a poslední zbytky nostalgie, které někdo seškrábal ze dna televizního hrnce. Běžte snad jen ve chvíli, kdy vám doma vypnuli internet a venku prší, takže nemůžete očumovat holky v plavkách online nebo na pláži.

 • Recenze Pobřežní hlídka na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Tato (dosti drahá) komedie od Paramountu se pokouší zkopírovat úspěch filmů 21 Jump Street (a 22 Jump Street ), a to velmi exaktně: 1) Jako předlohu vezmeme starý televizní seriál, který byl v době svého vzniku myšlen víceméně vážně, ale dnes je víceméně směšný. 2) Postavy pojmenujeme stejně, ale film se odehrává v současnosti a postavy mají s originálním seriálem pramálo společného. 3) Ústřední zápletka je naprosto nedůležitá a nelogická (někdo někam pašuje drogy, zabíjí lidi a šíleným způsobem to maskuje), ale umožní nám natočit pár akčních scén. 4) Hlavně ale jde o to, že jsou všichni hrozně sprostí a dělají dadaistické humory. 5) Nějaké to cameo původních seriálových herců se taky hodí... To všechno Paramount obšlehl velmi přesně, ale zapomněl na dvě drobnosti: Dobrého režiséra a dobrého scenáristu. On totiž, i když se takový film skládá se zdánlivě dementních, nesouvisejících scének, stejně v něm musí existovat něco jako trvalé směřování nějakým směrem, k něčemu. Jinak vznikne něco... Něco jako Pobřežní hlídka . Začněme tím, že obsazení hlavních rolí je téměř perfektní. Dwayne Johnson i Zac Efron hrají nadpozemsky dokonalé samce, kteří jsou tak trochu dementní (každý trochu jiným způsobem). Oba rozhodně mají komediální talent (což koneckonců už předvedli v jiných filmech). Ale bohužel tentokrát nemají téměř žádnou příležitost ho předvést. Vím, že se takové přirovnání používá často jako hyperbola, ale skutečně mi připadalo, jako kdyby většina humoru byla improvizovaná. Jako kdyby se herci sešli na place a režisér řekl třeba: "OK, teď jste v pitevně, máte prozkoumat tuhle mrtvolu. Dělejte pět minut humor." A Rock s Efronem pět minut žertují o tom, že mrtvola má penis... Není to úplně k nepřežití, protože Rock i Efron mají komediální talent. Ale vtipné je to velmi málo. Kromě toho jsou mezi hlavními hrdiny ještě jeden nerd (ten je vtipný velmi málo) a tři hezké ženy (ty nejsou vtipné vůbec). Naprostá tragédie nastane někdy po polovině filmu, kdy se Mitch Buchannon (Johnson) zraní a je na dlouhou dobu zcela vyřazen z děje. Tím se už tak ne-moc-dobře-fungující film naprosto zadrhne a pokusy o humor se stanou megatrapnými. Navíc je ve filmu spousta scén, ve kterých humor vůbec není a nesnaží se tam být . Jsou to víceméně standardní akční / honičkové / kriminální scény a dokonce nějaké vážné (neironické) kecy o "dobře fungujícím týmu" a "rodině". Ty nemají v podobném typu filmu vůbec co dělat a je jich nejméně čtvrtina stopáže. A to cameo starých herců? Ve 21 Jump Street bylo překvapivé a mělo vtipnou pointu. V Pobřežní hlídce o něm víte od úvodních titulků a je zhola zbytečné a bez pointy.

 • Recenze Pobřežní hlídka na iDnes

  Recenze iDnes 25

  V jedné z nejotravnějších chvil Pobřežní hlídky (a že jich je!) člověku maně naskočí citát z klasika, Hamletův povzdech „jak nudný, prázdný, ploský, nicotný“. Přesně to je film, jenž zcizil dávnému seriálu název a trenky. Nic víc.

 • Recenze Pobřežní hlídka na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Nová filmová Pobřežní hlídka nabízí přesně to, co si pod tímto slovním spojením představíme. Jednoduchá zábava s cílem zasáhnout naše primitivní pudy. Dokonce si utahuje i sama ze sebe a některých herců. Což rozhodně není u letní akční komedie špatně. I obsazení je více než zdařilé. Navíc s dvojitou hvězdnou návštěvou. Výsledek ovšem pobaví méně, než bychom bývali čekali. Nejen, že na dvě hodiny je to jednoduché až moc, ale spousta zábavných scén je buď vytržena z kontextu nebo provařena v trailerech.

 • Recenze Pobřežní hlídka na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  Televizní seriál Pobřežní hlídka s Davidem Hasselhoffem a Pamelou Anderson běžel v devadesátých letech i na našich přijímačích, takže není pochyb o tom, že jde i u nás o poměrně známý fenomén. Byl to vlastně seriál založený na jediném vtipu – plavčíci a plavčice z Pobřežní hlídky si v něm hráli na detektivy a ze slunečných kalifornských pláží, kde zachraňovali životy, si odskakovali řešit kriminální případy. Absurdní námět vystačil na více než 200 epizod, ale upřímně – o děj nikdy nešlo. To hlavní byly záběry na hluboké dekolty a bujná poprsí poskakující v bikinách sexy dívek běhajících ve zpomalených záběrech. Resp. vypracovaná těla sexy mužů.

Související články k filmu Pobřežní hlídka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nová generace Pobřežní hlídky a krádeže luxusních aut

  Filmové premiéry: Nová generace Pobřežní hlídky a krádeže luxusních aut

  14. 6. 2017 10:00 Legendární závoďák Blesk McQueen, nová generace záchranářů z Pobřežní hlídky, krádeže nejcennějších aut světa a silný příběh lásky, cti, vzpoury a přežití, inspirovaný jednou z nejvíce přehlížených tragédií 20. století. Tento týden přináší českým divákům 4 filmové premiéry.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Svět Kingsmanů, nebezpečný klient a další trailery uplynulého týdne

  Svět Kingsmanů, nebezpečný klient a další trailery uplynulého týdne

  27. 4. 2017 10:16 Svět filmových trailerů nám v posledním dubnovém týdnu představil první trailer akční komedie Kingsman: Zlatý kruh a již druhý trailer ke snímku Zabiják & Bodyguard s Ryanem Reynoldsem a Samuelem L. Jacksonem v hlavních rolích. Za zmínku jistě stojí i hvězdně obsazené milostné drama z doby Americké občanské války Oklamaný, příběh zamilovaného umělce v období Tulipánové horečky či kriminálka Ederly, odehrávající se v městečku, kde se zastavil čas a žije se tam na pomezí reality a snu. Na zbrusu nové trailery mohou mrknout i fanoušci Pobřežní hlídky nebo dobrodružně naladění příznivci Krála Artuše.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hlídkující Dwayne Johnson, super animáci a další trailery uplynulého týdne

  Hlídkující Dwayne Johnson, super animáci a další trailery uplynulého týdne

  23. 3. 2017 10:00 Uplynulý týden přinesl první trailery animovaných komedií Captain Underpants a Pračlověk, a nový trailer k animáku Mimi šéf, který má premiéru již za měsíc. Zajímavě vypadá thriller Black Butterfly s Antonio Banderasem v hlavní roli. Dále můžete mrknout na již několikátý trailer k Pobřežní hlídce a k Transformers. Fanoušky mysteriózního žánru jistě potěší hned dva snímky, My Cousin Rachel a Voice from the Stone, vyprávějící o zdravotní sestře, jenž přijíždí na pomoc chlapci, kterého pronásledují zlé síly. Určitě nesmíme opomenout drama The Last Face o milostné aféře uprostřed hrůzami války zmítané Libérie a historické životopisné drama Popírání Holocaustu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.