Plakát k filmu: Pina

Pina Pina

dokina.cz
7,7

Premiéra 15. 9. 2011
Anglie, Francie, Německo, 2011, 106 min

Žánr:
muzikál, dokumentární
Režie:
Wim Wenders | celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Po smrti německé choreografky a tanečnice Piny Bausch (1940–2009) natočil Wim Wenders snímek, který fascinujícím způsobem dokumentuje „posmrtný život“ tvůrčí osobnosti. V paměti těl členů souboru, který s Pinou po desítky let srůstal, se autorská vize přelévá do podoby organismu, jehož „nesmrtelnost“ zpečeťuje filmová kamera. Wenders, jenž svůj zájem o uměleckou scénu prokázal v řadě dalších snímků, připomíná výstupy ze slavných představení souboru. Nechává však protagonisty uprchnout z jeviště a infikovat realitu jejich domovského Wuppertalu. Z výpovědí členů vyplývá, že spolupracovat s Pinou Bausch znamenalo podřídit se intenzivnímu, dlouhodobému tlaku. Tanec v jejím pojetí přestávaly limitovat fyzické dispozice či věk, ale stal se projevem života.

Po smrti německé choreografky a tanečnice Piny Bausch (1940–2009) natočil Wim Wenders snímek, který fascinujícím způsobem dokumentuje „posmrtný život“ tvůrčí osobnosti. V paměti ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 150 hlasů
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Pina

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Pina

    Pina

    15. 9. 2011 15:15 Film Pina je poctou německé choreografce Pině Bausch, která od roku 1973 stála v čele souboru Tanztheater Wuppertall. Za více než třicet let práce s tanečníky, z nichž někteří působí v souboru od jeho založení, nastudovala Pina Bausch desítky choreografií, které ovlivnily vývoj tance a divadla poslední třetiny 20. století.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.