Plakát k filmu: Pěkně blbě

Pěkně blbě Big Sick, The

dokina.cz
7,4

USA, 2017, 119 min, od 12 let

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
Michael Showalter | celý štáb
Hrají:
Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano, Anupam Kher, Zenobia Shroff | všichni herci

Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Duchapřítomný Kumail Emily okamžitě padne do oka, a i když oba tvrdí opak, brzy je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Nadějně se rozvíjející vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Teprve v nemocnici se potkává Kumail s jejími svéráznými rodiči, kteří se přes počáteční nedůvěru s Kumailem postupně sbližují, což generuje řadu zábavných situací.

Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Pěkně blbě

 • Recenze Pěkně blbě na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Neúspěšný komik a osobitá psycholožka si k sobě hledají cestu navzdory těžké nemoci i nedůvěřivým rodinám. Velmi příjemná a pohodová komedie, která překvapivě důsledně vychází z reálného příběhu hlavního hrdiny. Boj s předsudky je zde podaný velmi mile, stejně jako určování životních priorit. A to se nevidí každý den.

 • Recenze Pěkně blbě na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Kumail Nanjiani je původně z Pákistánu a živí se nyní v USA jako stand-up komik a řidič Uberu. Jednoho dne potká sympatickou Emily a po prvotní souloži spolu začnou mít i příjemný romantický vztah. Jediný problém spočívá v tom, že Kumailova striktně old-school rodina trvá na tom, že pro Kumaila najdou pákistánské děvče, takže před ní Kumail dlouhodobě tají, že chodí s běloškou. A před Emily tají, že to tají před rodinou... Když se to všechno konečně provalí, Emily Kumaila naštvaně opustí. O něco později upadnnajednou do záhadného kómatu a Kumail se náhodou dostane k ní do nemocnice a náhodou se setká s jejími rodiči... První polovina filmu Pěkně blbě je nejlepší romantická komedie, jakou jsem viděl za několik posledních let. Kumail i Emily jsou sympatičtí, mají správně suchý nekorektní humor, a je příjemné se koukat na jejich radosti i strasti.

 • Recenze Pěkně blbě na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Snímek Pěkně blbě způsobil rozruch už na festivalu Sundance, kde se mu dostalo nebývale vřelých ohlasů, kritických i diváckých. Nyní je k vidění na festivalu v Karlových Varech, kde byl uveden coby zahajovací film, a v polovině července vstoupí i do běžné české distribuce. Jde o nezávislou americkou romantickou komedii, byť s výraznou pákistánskou příchutí.

 • Recenze Pěkně blbě na Total film

  Recenze Total film 75

  Pěkně blbě (USA, 2017) Na festivalu Sundance film sklízel absolutní nadšení a obdiv. U nás to asi snímek roku nebude, ale film je to dobrý. Má v sobě laskavý situační humor. A za jeho nadstavbu se dá považovat i to, že vypráví o dvojici, která pochází ze dvou odlišných kultur. Díky tomu, a nebo i přesto, se stanou reálnými životními partnery, kteří se milují. Film dokonce dokáže diváky i trochu poučit o některých zvycích a reáliích Pakistánu. Líbit se bude podle mě všem napříč širokým diváckým spektrem. Celé je to prostě takové celkem mile americké a kosmopolitní a krabice sýrového popcornu se k tomu hodí.

 • Recenze Pěkně blbě na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Snímek Pěkně blbě sklidil v zahraničí výborné kritiky i divácké ohlasy. Ovšem pro fanoušky nenáročných amerických komedií může být menším zklamáním. Má sice silný lidský příběh a nabízí i pohled na netradiční povolání stand-up komiků, ale pravděpodobně se nepřidá do elitního klubu romantických komedií mezi Lásku nebeskou nebo Zkus mě rozesmát. I tak je to ale celkem slušný počin, který stojí za to vidět. Jednou ano, dvakrát už je moc.

Související články k filmu Pěkně blbě

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Epická bitva o Zemi a vysloužilý playboy

  Filmové premiéry: Epická bitva o Zemi a vysloužilý playboy

  12. 7. 2017 10:00 Epická bitva mezi lidskou armádou a rozrůstajícím se společenstvím opic, izolovaná dívčí internátní škola, zrezlý playboy za zenitem, filmový portrét autentického českého muže z Prostějova, nadějně se rozvíjející vztah narušený záhadnou nemocí, experimenty šestnáctileté dívky a záhadné tajemství erotikou prosyceného thrilleru Dvojitý milenec. Tento týden přináší českým divákům 7 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hurvínek v novém kabátu, bombový útok na Bostonském maratonu a další trailery uplynulého týdne

  Hurvínek v novém kabátu, bombový útok na Bostonském maratonu a další trailery uplynulého týdne

  23. 6. 2017 17:00 Uplynulý týden přinesl první trailer k animákům Hurvínek a kouzelné muzeum a Ferdinand. Hurvínek nabídne zcela nové, původní dobrodružství, ve kterém se objeví všechny oblíbené postavy a Ferdinand zase roztomilé, leč trochu nešikovné až groteskně působícího stvoření býka. Abychom nezůstali jen u animáků, můžete mrknout na drama Stronger, vyprávějící příběh oběti teroristického útoku na Bostonském maratonu nebo dokumentární filmový portrét autentického českého muže z Prostějova, kterého štáb režiséra Víta Klusáka sledoval po dobu dvou let, Život podle Daliborka.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Krvelačný boj se žraloky, komedie s Brucem Willisem a další trailerové novinky

  Krvelačný boj se žraloky, komedie s Brucem Willisem a další trailerové novinky

  4. 5. 2017 10:00 Uplynulý týden přinesl několik nových trailerů. Začneme animákem Pračlověk, který bude mít premiéru až v příštím roce. Hodně zajímavě vypadá trailer k thrilleru 47 Meters Down, ve kterém dojde k nehodě při pozorování žraloků. Dále můžete mrknout na mystery horor It Comes at Night, komedii Once Upon a Time in Venice s Bruce Willisem v hlavní roli, romantickou komedii The Big Sick vyprávějící o vztahu lidí pocházejících z různých kultur či polský životopisný film Poslední rodina, natočený  podle neuvěřitelného skutečného příběhu prokleté rodiny slavného malíře.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.