Plakát k filmu: Pátý element

Pátý element Fifth Element, The

dokina.cz
7,4

Francie, 1997, 126 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi, romantický
Režie:
Luc Besson | celý štáb
Hrají:
Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm, Milla Jovovich, Chris Tucker | všichni herci

Každých 5000 let se otevře brána mezi dvěma světy. V prvním leží náš vesmír, ve druhém se rozprostírá anti-energie. Tato věčná temnota trpělivě čeká na příležitost, aby zničila všechen život. Každých 5000 let potřebuje vesmír hrdinu. A teď, ve 23. Století, se jím stal newyorský taxikář (Bruce Willis), v jehož rukou nyní leží osud lidstva. A nejen lidstva.

Každých 5000 let se otevře brána mezi dvěma světy. V prvním leží náš vesmír, ve druhém se rozprostírá anti-energie. Tato věčná temnota trpělivě čeká na příležitost, aby zničila ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 926 hlasů
  • -

Související články k filmu Pátý element

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Čtyři filmy Luca Bessona, na které si vzpomenete při sledování Lucy

    Čtyři filmy Luca Bessona, na které si vzpomenete při sledování Lucy

    6. 8. 2014 22:00 Platí za pravděpodobně nejvýznamnějšího, všeobecně známého francouzského filmaře od dob nové vlny. Vedle režie a scénáristiky se ostatně Luc Besson věnuje i produkci zhruba každého druhého francouzského filmu. Tentokrát v jeho šestnáctém režijním zářezu jménem Lucy máme tu čest s jeho dirigováním pomstychtivé cesty Scarlett Johansson. Je proto jenom příznačné, že snímek dává vzpomenout na jednu a půl Bessonovy klasiky ze zlatých 90. let. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.