Plakát k filmu: Pasažéři

Pasažéři Passengers

dokina.cz
6,3

Premiéra 12. 1. 2017
USA, 2016, 116 min

Žánr:
dobrodružný, sci-fi
Režie:
Morten Tyldum | celý štáb
Hrají:
Chris Pratt, Jennifer Lawrence, Michael Sheen, Laurence Fishburne, Aurora Perrineau | všichni herci

Jennifer Lawrence a Chris Pratt představují dva pasažéry vesmírné lodi, která je má dopravit na jinou planetu, kde by měli začít nový život. Když je jejich hibernační kóje za záhadných okolností probudí o 90 let dříve, než loď dosáhne svého cíle, mění se ale rutinní cesta v souboj o přežití. Zatímco se Jim a Aurora snaží rozplést záhadu poruchy, která je vzbudila, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství a nejsou schopni odolávat nezměrné přitažlivosti, kterou jeden ke druhému cítí... až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá na pokraji zničení, a zjistí skutečnou příčinu toho, proč byli probuzeni.

Jennifer Lawrence a Chris Pratt představují dva pasažéry vesmírné lodi, která je má dopravit na jinou planetu, kde by měli začít nový život. Když je jejich hibernační kóje za ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 23 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 330.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Pasažéři

 • Recenze Pasažéři na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Zábavná sci-fi romance s ohromně nosnou zápletkou, která v závěru spadne do klišovitého popcornového peklíčka. Z Pasažérů mohla být líbivá trvalka, jíž by zapáleně rozebíraly všechny věkové kategorie, nakonec tu ale máme dobře rozjeté zklamání, které nikomu ze zúčastněných moc neprospěje.

 • Recenze Pasažéři na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Vesmírná loď Avalon letí osídlit vzdálenou planetu, přičemž jednosměrný let má trvat 120 let. Na její palubě je přes 5000 lidí, všichni v hibernaci. 30 let po začátku cesty narazí Avalon do velkého asteroidu, což způsobí poruchu, jejímž následkem se probudí mechanik Chris Pratt - a nikdo jiný. A v tuto chvíli musím upozornit, že reklamní kampaň tohoto filmu je opět založena na tom, že trailery naznačují zcela jinou zápletku, než ve filmu ve skutečnosti je ! Takže to, co napíšu dál, je možná spoiler, ale kdybych nechtěl spoilerovat, nemohl bych vůbec napsat, že ve filmu hraje Jennifer Lawrenceová... Takže, Chris Pratt se probudí, zjistí, že je na celé lodi jediný vzhůru, a že se všichni ostatní mají probudit až za 90 let. Loď není možno řídit, se Zemí se není možné spojit, hibernace znovu spustit nejde. Jedinou společnost Prattovi dělá robotický barman (Michael Sheen). Plynou měsíce, Pratt vyzkoušel všechno, co se na kilometrovém Avalonu vyzkoušet dalo, a začíná propadat šílenství.

 • Recenze Pasažéři na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Sci-fi Pasažéři kombinuje nervy drásající akční scény zahrnující poruchy gravitace, levitaci ve skafandru ve volném vesmíru a vybuchující reaktory s milostným příběhem dvou cestujících. Postavy se musí rozhodovat za extrémních podmínek, nikdo si asi neumí představit, co by dělal na jejich místě. Z počátku nevšední a silně emotivní snímek ke konci sklouzne k megalomanským manýrům, celkově však zanechají Pasažéři dobrý dojem a mohou se právem těšit oblibě u širokého publika.

 • Recenze Pasažéři na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Pasažéři jsou romantickým sci-fi, odehrávajícím se v blíže nespecifikované budoucnosti na vesmírné lodi, která letí ze Země na nějakou jinou obyvatelnou planetu, a převáží více než pět tisíc lidí, kteří by na ní měli vybudovat kolonii. Let trvá 120 roků, tudíž jsou všichni pasažéři v hibernaci a probuzeni by měli být čtyři měsíce před příletem. Najednou se ale stane, že pasažérům Jimovi (Chris Pratt) a Auroře (Jennifer Lawrence) se následkem neznámé chyby porouchají hibernační lůžka, tudíž jsou probuzeni o 90 let dřív. Do hibernace se nemohou vrátit, k ovládání lodi nemají přístup a pokoušet se kontaktovat někoho na Zemi je bezpředmětné, tudíž hrozí, že budou muset strávit zbytek svých životů ve vesmíru, pouze ve společnosti robotického barmana (Michael Sheen) a sebe navzájem.

 • Recenze Pasažéři na iDnes

  Recenze iDnes 55

  A kdyby zůstal jen u nosné výchozí situace sci-fi, která dnes vstupuje do našich kin, měl by scenárista Promethea, Doktora Strange i příští Mumie Jon Spaihts nárok na pocty, jež místo něj zjevně shrábne scénograf Guy Hendrix Dyas. Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/pasazeri-recenze-0e2-/filmvideo.aspx?c=A161229_123102_filmvideo_kiz

 • Recenze Pasažéři na Kritiky

  Recenze Kritiky 90

  Je dobře, že film Pasažéři nešel do kin spolu se Star Wars. Má šanci ukázat, že v porovnání se několika dílnou sérií, je velmi povedený. Poslední díl ze Star Wars se nepovedl, mnohem lepším filmem jsou Pasažéři. Mají lepší vykreslení postav, lepší příběh a hlavně je to celkem lepší film.

 • Recenze Pasažéři na Total film

  Recenze Total film 80

  Pokud ale v zimních měsících zatoužíte po trošce tepla, vyrazte do kina. Filmová nabídka vysokorozpočtových snímků tomu skoro odpovídá. Léto v zimě nám přináší i Pasažéři, příjemná hollywoodská oddychovka, u které se budete bavit. A o to jde u blockbusteru především.

 • Recenze Pasažéři na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Sci-fi Pasažéři kombinuje nervy drásající akční scény zahrnující poruchy gravitace, levitaci ve skafandru ve volném vesmíru a vybuchující reaktory s milostným příběhem dvou cestujících. Postavy se musí rozhodovat za extrémních podmínek, nikdo si asi neumí představit, co by dělal na jejich místě. Z počátku nevšední a silně emotivní snímek ke konci sklouzne k megalomanským manýrům, celkově však zanechají Pasažéři dobrý dojem a mohou se právem těšit oblibě u širokého publika.

Trailer k filmu

Související články k filmu Pasažéři

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.