Plakát k filmu: Pařba v Mexiku

Pulp Fiction: Historky z podsvětí Pulp Fiction

dokina.cz
9,1

Premiéra 6. 10. 1994
USA, 1994, 154 min

Žánr:
drama, kriminální
Režie:
Quentin Tarantino | celý štáb
Hrají:
Tim Roth, Amanda Plummer, John Travolta, Samuel L. Jackson, Phil LaMarr, Laura Lovelace | všichni herci

Pulp Fiction – kniha obsahující prvky napětí, bez umělecké hodnoty, obvykle vydávaná jako paperback. Pulp Fiction je brutální, ale brilantní černá komedie, ve které se prolínají tři příběhy ze života bezvýznamných zločinců, v podstatě tvořící jeden příběh, do kterého nonkonformní režisér Tarantino zapojil do té doby nevídanou kreativní představivost. Podsvětí s násilím postrádajícím veškerou logiku je ve filmu nejen teatrální , ale i humorné. Nejkultovnější záležitost 90. let získala 7 oscarových nominací, Zlatý Glóbus a mnoho dalších prestižních ocenění.

Pulp Fiction – kniha obsahující prvky napětí, bez umělecké hodnoty, obvykle vydávaná jako paperback. Pulp Fiction je brutální, ale brilantní černá komedie, ve které se prolínají ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1085 hlasů
 • -

Související články k filmu Pařba v Mexiku

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Černá vdova

  Černá vdova

  29. 6. 2013 10:00 Filmová adaptace mezinárodního bestselleru alžírského spisovatele Yasmina Khadraua, jenž byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků, sugestivně vykresluje morální dilema arabsko-izraelského chirurga, potýkajícího se s obviněními jeho manželky ze sebevražedného teroristického útoku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Karlovarský festival ocení Křišťálovým globem hollywoodskou superstar - Johna Travoltu

  Karlovarský festival ocení Křišťálovým globem hollywoodskou superstar - Johna Travoltu

  21. 6. 2013 08:00 Karlovarský festival ocení za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce Johna Travoltu. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to řekl prezident této prestižní mezinárodní přehlídky Jiří Bartoška.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Quentin Tarantino přinesl do filmového světa kult režiséra

  Quentin Tarantino přinesl do filmového světa kult režiséra

  26. 3. 2013 10:00 Jeho filmy vnesly v 90. letech 20. století na plátna kin pořádný průvan. Americký režisér Quentin Tarantino proslul svěžím, drsným i černohumorným stylem. Ve filmech se mu povedlo spojit zdánlivě neslučitelné: násilí a smích. A hned ten první ho nesmírně proslavil. Též scénárista a herec oslaví ve středu padesátiny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.