Plakát k filmu: Parádně pokecal

Parádně pokecal Parádně pokecal

dokina.cz
5,5

Premiéra 31. 7. 2014
Česká Republika, 2014, 75 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Tomáš Pavlíček | celý štáb
Hrají:
Jenovéfa Boková, Aneta Krejčíková, Vladimír Polívka, Matěj Ruppert, Marie Doležalová, Lukáš Pavlásek | všichni herci

„V dramatické situaci se snažím o humor, v komické situaci mě zajímá drama," říká Tomáš Pavlíček o jedné z konstant svého autorského stylu, který se naplno rozvíjí v jeho celovečerním debutu. Hrdinou je pětadvacetiletý Štěpán – sympaťák, ale také trochu budižkničemu, který ze všeho nejvíce tápe. Když ale při práci v call centru naváže kontakt s tajemnou a vyrovnaně působící Marií, je přece jen vytržen z letargie. Hravě pojatý snímek se točí okolo mladých hrdinů plných nejistoty, kteří se však snaží dostat z ubíjejících stereotypů. A přestože ani na konci nemusí Štěpán vědět, kudy přesně se vydat na cestu životem, pouhé rozhodnutí někam jít značí posun. Ve zvolené stylizaci pracuje snímek s groteskní zkratkou a místy zachází až do nonsensové poetiky, přesto ale vykazuje velké pochopení pro tápání svých hrdinů. V nezvykle tlumené herecké poloze pak představuje herce Václava Vydru, který jinak bývá obsazován spíše do třeskutých komedií.

„V dramatické situaci se snažím o humor, v komické situaci mě zajímá drama," říká Tomáš Pavlíček o jedné z konstant svého autorského stylu, který se naplno rozvíjí v jeho ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Parádně pokecal

 • Recenze Parádně pokecal na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Parádně pokecal na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Štěpán je tak trochu loser a miluje holku, kterou nikdy neviděl. ALe mockrát ji slyšel, protože mu pravidelně telefonuje a radí mu, co má dělat. Teprve duch osamělého chalupáře ho přesvědčí, aby se situací něco udělal, takže vyráží vlakem do Berlína... Ale takový popis děje je značně zavádějící. Film sice směřuje k tomu, že se hrdina rozhodne konečně se se svou osudovou telefonní láskou setkat, ale není to jeho hlavní dějová linka. Film zcela záměrně nemá hlavní dějovou linku a je to mozaika různých střípků, které se Štěpánovi staly, nebo by chtěl aby se mu staly, nebo se bojí toho, že se mu stanou - a to nikoliv chronologicky. Znovu opakuji: Je to záměr. A na rozdíl od mnoha podobných českých filmů se tentokrát ten záměr docela vydařil!

 • Recenze Parádně pokecal na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Předpremiéru měl na karlovarském festivalu a debutující režisér Tomáš Pavlíček se musel slušně bavit. Málokdo věděl, co si o ¬jeho experimentu má vlastně myslet.

 • Recenze Parádně pokecal na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Pavlíček obecně sází víc na invenci v podobě hravého střihu nebo hudebního doprovodu svého snímku a zapomíná na výraz, ať už si pod tím představíme postavy se silným charakterem nebo barvitý příběh. Podivné resumé k Vydrově postavě v nás probouzí největší pochyby o soudnosti tvůrců a až do konce se jich nezbavíme…

Trailer k filmu

Související články k filmu Parádně pokecal

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Parádně pokecal - recenze nové české komedie

  Parádně pokecal - recenze nové české komedie

  1. 8. 2014 23:00 Štěpán je tak trochu loser a miluje holku, kterou nikdy neviděl. Ale mockrát ji slyšel, protože mu pravidelně telefonuje a radí mu, co má dělat. Teprve duch osamělého chalupáře ho přesvědčí, aby se situací něco udělal, takže vyráží vlakem do Berlína...

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Přehled novinek v kinech - premiérou týdne jsou Strážci Galaxie

  Přehled novinek v kinech - premiérou týdne jsou Strážci Galaxie

  30. 7. 2014 21:33 Premiéry týdne jsou tentokrát doslova nabité novinkami. Když se pozorněji podíváte, zjistíte, že tentokrát se dostane opravdu na všechny. Do kin se vrací po mnoha letech Menzelova klasika, můžete si zajít na nový horor a dočkají se i příznivci komiksových filmů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.