Plakát k filmu: Parade

Parade Parada

dokina.cz
7,3

Premiéra 28. 3. 2013
Německo, Maďarsko, Slovinsko, Srbsko, 2011, 115 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Srđan Dragojević | celý štáb
Hrají:
Nikola Kojo, Milos Samolov, Hristina Popovic, Goran Navojec, Dejan Acimovic, Goran Jevtic | všichni herci

Rozmarná tragikomedie srbského režiséra Srdjana Dragojeviće vypráví netradiční příběh homosexuálního páru – bojovníka za práva LGBT komunity a zároveň pořadatele svatebních hostin Radmila a veterináře Mirka – a válečného veterána Limuna i jeho snoubenky Biserky. Jejich cesty se náhodně spojí a společně by měli dojít k uspořádání luxusní svatby a bezpečného Gay Pride pochodu v Bělehradu. Není to však tak jednoduché.

Film Parade měl mezinárodní premiéru v sekci Panorama na letošním 62. ročníku MFF v Berlíně a hned rozpoutal vlnu rozporuplných ohlasů. Již na Berlínském filmovém festivalu se ucházel o nejvýznamnější společensky i politicky uznávanou queer filmovou cenu Teddy Award, udělovanou za nejlepší hraný film s LGBT tematikou, a získal Cenu diváků Panorama i Hlavní cenu Ekumenické poroty za mimořádný střet sociálních hodnot a problémů naší společnosti. I navzdory mnohým stereotypům ve vykreslení LGBT problematiky Dragojević popírá rivalitu i rozdílnost balkánských národů a přináší jejich společný obraz, sjednocený do sledu vtipných postřehů z poválečného vystřízlivění států bývalé Jugoslávie. Dragojevićova Parade už po mezinárodní premiéře vyvolala velký divácký zájem a uznání amerických i evropských filmových kritiků.

Rozmarná tragikomedie srbského režiséra Srdjana Dragojeviće vypráví netradiční příběh homosexuálního páru – bojovníka za práva LGBT komunity a zároveň pořadatele svatebních hostin ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 17 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Související články k filmu Parade

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Parade

    Parade

    26. 3. 2013 15:00 „Sedm statečných je zpět, jen tentokrát hájí práva Gay Pride pochodu v srbském Bělehradu před skupinou neonacistů.”

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.