Plakát k filmu: Pára nad řekou

Pára nad řekou Pára nad řekou

dokina.cz
7,1

Premiéra 22. 9. 2016
Česká Republika, Slovensko, 2015, 90 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Filip Remunda, Robert Kirchhoff | celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Celovečerní hudební dokumentární film nahlíží ve sledu absurdních obrazů do životů tří mimořádných jazzmanů: trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho, kteří kdysi uprchli ze Sověty okupovaného Československa na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků a pustili se do jazzové války proti popu.

Film režisérů Filipa Remundy a Roberta Kirchhoffa vypráví o křehké pomíjivosti slávy, která se tolik podobá páře, jež se tiše objeví a zase zmizí nad tekoucí řekou.

Celovečerní hudební dokumentární film nahlíží ve sledu absurdních obrazů do životů tří mimořádných jazzmanů: trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Pára nad řekou

 • Recenze Pára nad řekou na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Tento český film se v některých materiálech tváří jako "dokument o trumpetistovi Lacovi Déczim", ale ve skutečnosti je náhodnou množinou střípků ze současných životů několika jazzových hudebníků (asi čtyř - pěti), kteří jsou buď na pokraji stáří nebo na pokraji smrti. A často i na pokraji bezdomovectví, zdá se. Což není nutně na závadu. Jen tím upozorňuji, že nejde o "typický" dokument. Nedozvíme se naprosto nic o dřívějších životech nikoho ze zúčastněných a ani pořádně nevíme, jaké jsou jejich aktuální vztahy a proč jsou všichni v jednom filmu. Jisté je jen to, že žijí v různých koncích světa, neboť v různých segmentech identifikujeme New York, Německo a Paříž (mimo jiné).

 • Recenze Pára nad řekou na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Sledujeme scénky ze života tří starých jazzmanů, kteří si prožili svá léta slávy a nyní, ke konci života, když jejich popularita pominula, vzpomínají. Všichni tři, Laco Déczi, Ľubomír Tamaškovič a Ján Jankeje v šedesátých letech opustili Československo, aby se mohli svobodně věnovat hudbě.

 • Recenze Pára nad řekou na Total film

  Recenze Total film 75

  Pára nad řekou (ČR, Slovensko, 2016) Kdo říká, že takhle dokument nemůže vypadat? Může. Protože i pocity, emoce a náhled na zdánlivě bezvýznamné maličkosti může utvořit poměrně věrný obraz skutečnosti. Oba režiséři si pohlídali konečný střih, který je ideální. Pára nad řekou je určitě jeden z nejzajímavějších dokumentárních počinů letoška a také splátkou dluhu legendárním jazzovým muzikantům.

Trailer k filmu

Související články k filmu Pára nad řekou

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pára nad řekou - recenze

  Pára nad řekou - recenze

  28. 9. 2016 08:00 Tento český film se v některých materiálech tváří jako "dokument o trumpetistovi Lacovi Déczim", ale ve skutečnosti je náhodnou množinou střípků ze současných životů několika jazzových hudebníků (asi čtyř - pěti), kteří jsou buď na pokraji stáří nebo na pokraji smrti. A často i na pokraji bezdomovectví, zdá se.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Návrat Sedmi statečných a moderní špionážní drama

  Filmové premiéry: Návrat Sedmi statečných a moderní špionážní drama

  21. 9. 2016 10:00 Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, dokument nahlížející do životů tří mimořádných jazzmanů, čápi, doručující balíky pro internetového giganta, moderní vize klasického příběhu sedmi statečných, život ve vyšší společnosti a příběh modelky toužící po štěstí a slávě. Ve 37. týdnu tohoto roku nás čeká 6 filmových premiér a digitálně restaurovaný snímek na motivy románu Karla Čapka, Krakatit.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.