Plakát k filmu: Papírová města

Papírová města Paper Towns

dokina.cz
6,2

Premiéra 23. 7. 2015
USA, 2015, 109 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, mystery, romantický
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Cara Delevingne, Austin Abrams, Halston Sage, Cara Buono | všichni herci

Po úspěšném filmu Hvězdy nám nepřály přichází do kin Papírová města, další snímek natočený podle románu spisovatele Johna Greena. Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne).

Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou.

Divákům filmu spisovatel John Green pak přeje: „Chci, aby diváci, až budou odcházet z kina, měli plnou hlavu vzpomínek na jejich středoškolská léta. Jak těch dobrých tak i nejhorších. Vzpomínek na to, co obnáší být mladý a zamilovaný. Nebo být mladý a myslet si, že jste zamilovaný. Vzpomínek, na první velká přátelství, na ta neuvěřitelná a podivná přátelství, která prožíváte, když jste teenager.“

Po úspěšném filmu Hvězdy nám nepřály přichází do kin Papírová města, další snímek natočený podle románu spisovatele Johna Greena. Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 74 hlasů

Recenze filmu Papírová města

 • Recenze Papírová města na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Papírová města na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Quentin (Nat Wolff) je fešák, ale nesmělý a ušlápnutý, se dvěma podobnými kamarády. Kdysi před lety se kamarádil s Margo (Cara Delevingneová), která je jeho pravým opakem - t.j. divoká, nezodpovědná a impulzivní, ale mnoho let spolu už skoro nemluví. Pak se Margo jedné noci objeví u něj v pokoji, vytáhne ho na divoké dobrodružství a následně zmizí - a Quentin s kamarády po ní začne pátrat! Tento film je propagován jako "adaptace nové knihy autora Hvězdy nám nepřály", takže jsem se ho docela bál (i když jsem "Hvězdy nám nepřály" nečetl ani neviděl - ano, mám předsudky). Ale to, co jsem viděl, mě rozhodně zaujalo a rozhodně příjemně překvapilo.

 • Recenze Papírová města na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Rodiče žasnou, studia se radují. První film podle knihy Johna Greena, Hvězdy nám nepřály, se stal hitem teenagerů a nyní Papírová města, přepis jiného autorova díla, hlásí totéž. Tedy středoškolskou romanci pro vrstevníky hrdinů, zároveň nejpočetnější skupinu návštěvníků kin.

 • Recenze Papírová města na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Film je sice pohodový a příjemný, ale těžko říct, komu by se dal doporučit. Potřeboval by trochu vyhraněnější styl, více se definovat. Není to romantický snímek, ani bláznivá komedie, jen od všeho trochu, a tak nakonec nedokáže uspokojit nikoho. Stejně jako u Hvězdy nám nepřály je lepší zasednout ke knižní předloze.

 • Recenze Papírová města na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Hvězdy možná nepřejí všem, ale v případě Papírových měst určitě přejí divákům.

 • Recenze Papírová města na Total film

  Recenze Total film 65

  Papírová města (2015) Motivační film výhradně pro stydlivé adolescenty o tom, jak překročit práh vlastních dveří a nebát se skutečně žít přítomností. Sladkobolné to je, ale zároveň se Papírová města nesou na vlně letního oddychu a dokážou opravdu rozesmát.

Trailer k filmu

Související články k filmu Papírová města

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Podrážděná Cara Delevingne poskytovala interview. Nedopadlo to dobře

  Podrážděná Cara Delevingne poskytovala interview. Nedopadlo to dobře

  29. 7. 2015 11:00 Britská kráska chtěla zapropagovat svůj film Papírová města, ale dosáhla spíš pravého opaku. Co se stalo?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Papírová města - recenze nové romantické komedie

  Papírová města - recenze nové romantické komedie

  26. 7. 2015 23:30 Příběh nové romantické komedie, která před týdnem dorazila do kin, pojednává o tom, jak se jeden stalker, co dost letr očumoval spolužačku a snil o tom, jak spolu chodí, stane součástí jejího hloupého dobrodružství. Pro teenagery je příliš chytré, pro chytré lidi zase moc hloupé. Výsledkem je poněkud bizarní snímek, který s radostí označuji za nejhorší událost letošních prázdnin.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.