Plakát k filmu: Pan Popper a jeho tučňáci

Pan Popper a jeho tučňáci Mr. Popper's Penguins

dokina.cz
5,6

Premiéra 23. 6. 2011
USA, 2011, 90 min

Žánr:
komedie, rodinný
Režie:
Mark Waters | celý štáb
Hrají:
Carla Gugino, Jim Carrey, Angela Lansbury | všichni herci

Jim Carrey, jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti, se ve filmu Pan Popper a jeho tučňáci vrací k žánru rodinné komedie, který mu v minulosti zejména coby zvířecímu detektivovi přinesl neobyčejnou popularitu u diváků všech věkových kategorií. V režii Marka Waterse (Mezi námi děvčaty) se tentokrát představí jako hlavní postava filmu, který vznikl na motivy klasické dětské knihy z roku 1938 Mr Popper’s Penguins od Richarda a Florence Atwaterových.

Hřejivá rodinná komedie Pan Popper a jeho tučňáci vypráví příběh pana Poppera (Jim Carrey), který je úspěšným newyorským podnikatelem. Nakolik se mu ale daří v podnikání, natolik se mu nedaří v osobním životě, kde má problémy urovnat vztahy se svou rodinou a utíká od všech zásadních rozhodnutí, která by měl učinit. Jednoho dne se však stane něco, co jeho život obrátí úplně naruby. Přímo do obýváku mu totiž pošta doručí neočekávanou a hodně podivnou zásilku. Šest velkých krabic, ze kterých vyleze šest živých tučňáků, které pan Popper, jak se následně dozví, zdědil. Řekli byste, že tučňáci jsou milá a neškodná stvoření, ale co s nimi v New Yorku?

Hlučoun, Hryzoun, Kapitán, Pitoma, Miláček a Smraďoch v tom ale žádný velký problém nevidí. New York se jim líbí, byt pana Poppera si přizpůsobí po svém, takže připomíná spíše zimní království a ze svého nového majitele si udělají náhradního tátu. Pan Popper z toho ale příliš nadšený není a raději by zpět svůj starý život – bez tučňáků. Navíc, když se ho jednoho dne, poté co odejde do práce, vypraví celá šestka hledat do ulic velkoměsta, musí řešit spoustu dalších problémů. Navíc si během tohoto výletu tučňáků všimne někdo, kdo by je rád viděl jako atrakci v místní zoo. To by se panu Popperovi vlastně možná i hodilo, kdyby mu ale mezitím tolik nepřirostli k srdci.

Jim Carrey, jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti, se ve filmu Pan Popper a jeho tučňáci vrací k žánru rodinné komedie, který mu v minulosti zejména coby zvířecímu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1023 hlasů

Recenze filmu Pan Popper a jeho tučňáci

 • Recenze Pan Popper a jeho tučňáci na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Pan Popper a jeho tučňáci na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Pan Popper (Jim Carrey) zdědí po zemřelém otci šest tučňáků. Nejdřív se jich chce co nejrychleji zbavit, ale pak si je nechá a pomohou mu najít sama sebe, lásku bývalé manželky a dětí, smysl života a podobné věci. Když film začal, byl jsem příjemně překvapen, že nebyl zdaleka tak hrozný, jak jsem se obával. Vlastně, byl asi úplně nejlepší, jaká může být rodinná komedie s Jimem Carreyem a šesti tučňáky. Bohužel, někdy od poloviny to začalo jít s kvalitou a nápaditostí hodně strmě dolů a ke konci už jsem byl vyloženě naštvaný, protože film zdebilněl přesně v takovou trapnost, jako jsem se od počátku obával... Je to škoda, protože v první polovině jsem se dokonce několikrát zasmál, a to dokonce i vtipům s výkaly (jde pravděpodobně o film, který drží rekord v množství výkalů a počtu defekací mezi přístupnými filmy). Tučňáci jsou roztomilí, Jim Carrey stále dokáže být vtipný, ale zázrak se prostě nekonal. Dabing ani příliš nevadil, ale některé verbální vtipy mi přišly až nesmyslně dospělácké pro malého diváka (natož pro českého). Ví snad nějaké české dítě, kdo to je Kareem Abdul-Jabbar a proč je vtipná zmínka o jeho výšce?!? P.S: Presskit se vytahuje tím, jaká to byla práce vycvičit při natáčení šest opravdových tučňáků, což mi přijde skoro jako nějaká záměrná mystifikace. Přísahal bych, že v 99 procentech záběrů byli tučňáci čistě digitální, a ne dvakrát dobře animovaní (úmyslně cartoonově neralističtí). Viz trailer. Připadá vám, že v některém tom záběru je skutečný živý tučňák?? P.S:

 • Recenze Pan Popper a jeho tučňáci na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Po pravdě, mohlo to dopadnout i hůř. Ovšem aby hrdinové snímku Pan Popper a jeho tučňáci vyhnali z plátna příval otravně výchovných banalit, musela by sebou vesměs digitální zvířátka jinak mrskat a Jim Carrey v hlavní roli by nesměl ze své výchozí polohy totálního cynika ustoupit ani o píď.

Související články k filmu Pan Popper a jeho tučňáci

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pan Popper a jeho tučňáci

  Pan Popper a jeho tučňáci

  17. 6. 2011 09:55 Jim Carrey, jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti, se ve filmu Pan Popper a jeho tučňáci vrací k žánru rodinné komedie, který mu v minulosti zejména coby zvířecímu detektivovi přinesl neobyčejnou popularitu u diváků všech věkových kategorií.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.