Plakát k filmu: Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty Fifty Shades Darker

dokina.cz
3,5

Premiéra 9. 2. 2017
USA, 2017, 115 min, od 15 let

Žánr:
drama, romantický
Režie:
James Foley | celý štáb
Hrají:
Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Tyler Hoechlin, Eloise Mumford, Bella Heathcote | všichni herci

Když před dvěma lety vstupoval do kin film Padesát odstínů šedi, 255 tisíc nedočkavých fanynek vytvořilo dosud nepřekonaný rekord v počtu diváků za premiérový víkend. Jeho neotřesitelnou pozicí teď může otřást pokračování – Padesát odstínů temnoty. Pod vedením režiséra Jamese Foleyho a bedlivým dohledem autorky předlohy E. L. James se vrací Jamie Dornan a Dakota Johnson, aby napsali další kapitolu pikantní romance o vztahu dominantního milionáře Christiana Greye a submisivní studentky Anastasie Steeleové.

Je třeba říct, že výše uvedené charakteristiky už vlastně neplatí. Odstíny šedi skončily ve chvíli, kdy Anastasia přestala hrát podle Greyových pravidel a bez okolků ho opustila. Dosavadní lovec a dravec se ocitá v pro něj neznámé životní situaci a navíc si uvědomuje, že se do Anastasie zamiloval. Té se sice nechce vrátit do světa, ve kterém naplňovala roli poddajné studentky, ale Christianovu kouzlu odolat stejně nedokáže. Nevědomky se tak vystavuje velikému nebezpečí. Z Greyovy minulosti se náhle začnou vynořovat temné stíny, které pomáhaly vytvořit jeho komplikovanou osobnost. A těm rozhodně není po chuti, že „jejich“ Christian podlehl tak banálnímu a slabošskému citu, jakým je láska.

Lehký posun žánru od neobvyklé romance k romantickému thrilleru naznačuje nejen přechod od šedi k temnotě v názvu, ale potvrzují ho i sami tvůrci. „Christian a Anastasia se k sobě snaží znovu najít cestu a dost lidí se jim v tom snaží zabránit, takže film bude nejen romantický, ale i dost napínavý,“ říká E. L. James, autorka předlohy, která při natáčení zároveň plnila roli producentky.

Když před dvěma lety vstupoval do kin film Padesát odstínů šedi, 255 tisíc nedočkavých fanynek vytvořilo dosud nepřekonaný rekord v počtu diváků za premiérový víkend. Jeho ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 44 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 329.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 300.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Padesát odstínů temnoty

 • Recenze Padesát odstínů temnoty na MovieZone

  Recenze MovieZone 20

  Je to strašný a zbytečný. Upřímně doufám, že se kasovní úspěch jedničky nebude opakovat, protože na tuhle kinematografickou bídu by neměly jít ani ty nejnadrženější zoufalky, usínající večer co večer vedle na zakázku vyrobeného plyšového Dornana. Bez urážky!

 • Recenze Padesát odstínů temnoty na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Jelikož jde o druhý díl trilogie, znamená to, že postavy už známe, nic nového se o nich nedozvíme, a nic zásadního se nestane, protož to zřejmě musí počkat do třetího dílu. Který zřejmě neuvidím, neboť co je moc, to je moc. Nebo přesněji: Co je málo, to je málo. Nejdříve k prasárničkám: Ve filmu je asi 5 erotických scén, ve kterých si můžeme slušně prohlédnout prsa Dakoty Johnsonové a bicepsy Jamieho Dornana, ale pohlaví ani jednoho z nich neuvidíte. Většina erotických scén má podobný průběh: Anastasia je Christianem nějak svázána nebo jinak naaranžována za pomoci BDSM náčiní, proběhne velmi krátká předehra (protože Ana vždy vlhne okamžitě), načež Christian odstraní BDSM náčiní, začne provádět standardní soulož a v tu chvíli je konec scény . Potřetí, počtvrté už to působí opravdu divně a dost bych chtěl vidět, jako si autorka E. L. Jamesová představuje svou ideální soulož. Nebo spíš nechtěl.

 • Recenze Padesát odstínů temnoty na iDnes

  Recenze iDnes 25

  Asi něco nebude v pořádku, jestliže se na slavnostní premiéře erotického melodramatu Padesát odstínů temnoty, které právě vstupuje do kin včetně Česka, lidé smáli víc než pár minut předtím na přenosu kabaretu Ovčáček čtveráček.

 • Recenze Padesát odstínů temnoty na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 25

  Romantické erotické drama Padesát odstínů temnoty pokračuje v tom, v čem začalo před dvěma roky, být nejméně vzrušujícím erotickým filmem současnosti. I když jsou Jamie Dornan a Dakota Johnson pohlední a charismatičtí (v tomto problém nebude), chemie mezi nimi zkrátka nefunguje. Erotické scény jsou chladné, robotické a postrádají potřebnou jiskru a živočišnost. Ani to drama, které mělo druhý díl okořenit, se nedostavilo. A pár (záměrně) vtipných záblesků, není všemohoucích.

 • Recenze Padesát odstínů temnoty na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 20

  Snímek Padesát odstínů temnoty je adaptací druhého dílu knižní trilogie, která se nejprve stala fenoménem, ale dnes už o ni nestojí ani v antikvariátech, kde její nechtěné výtisky přehrabují vidlemi.

 • Recenze Padesát odstínů temnoty na Total film

  Recenze Total film 70

  Padesát odstínů temnoty (2017) Ano, přemýšlel jsem nad tím, jestli této mírně přifouknuté bublině můžu dát tak vysoké hodnocení. A dospěl jsem k závěru, že musím. Z pohledu romantické ženy (možná i leckterého muže )- chtěli jste sex na plátně? Máte ho. Chtěli jste se dobře bavit? Budete se bavit. Druhým dílem mi ten celý kolotoč začal totiž teprve dávat smysl. Studio si může gratulovat. Tentokrát to prostě zvládlo.

Související články k filmu Padesát odstínů temnoty

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 3 důvody, proč je série Padesát odstínů hrozná

  3 důvody, proč je série Padesát odstínů hrozná

  17. 2. 2017 09:00 Fanoušci erotických knih jej milují, prakticky celý další zbytek světa to má přesně opačně – minulý čtvrtek přišlo i do našich kin pokračování "erotického" dramatu Padesát odstínů šedi, které se zve Padesát odstínů temnoty. A to je ideální důvod si připomenout nejméně trojici důvodů, proč je tahle knižní a filmová značka ve skutečnosti otřesnější, než napovídá její šestáková název.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Padesát odstínů temnoty - recenze erotické nudy

  Padesát odstínů temnoty - recenze erotické nudy

  9. 2. 2017 10:43 Jelikož jde o druhý díl trilogie, znamená to, že postavy už známe, nic nového se o nich nedozvíme, a nic zásadního se nestane, protož to zřejmě musí počkat do třetího dílu. Který zřejmě neuvidím, neboť co je moc, to je moc.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Pokračování filmových hitů Lego a Padesát odstínů šedi

  Filmové premiéry: Pokračování filmových hitů Lego a Padesát odstínů šedi

  8. 2. 2017 10:00 V tomto týdnu čekají na české diváky pouze dvě filmové premiéry. V obou případech jde o pokračování velkých filmových hitů. LEGO® příběh" se před třemi lety stal celosvětovým fenoménem. Nyní se dočkal vlastního filmového dobrodružství přirozený vůdce celého ansámblu – LEGO Batman. Padesát odstínů šedi vytvořilo před dvěma lety dosud nepřekonaný rekord v počtu diváků za premiérový víkend. Uvidíme, jak dopadnou nové „odstíny temnoty“.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.