Plakát k filmu: Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi Fifty Shades of Grey

dokina.cz
3,8

Premiéra 12. 2. 2015
USA, 2015, 124 min, od 15 let

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Sam Taylor-Johnson | celý štáb
Hrají:
Matt Bomer, Dakota Johnson, Jamie Dornan, Aaron Taylor-Johnson, Jennifer Ehle, Eloise Mumford | všichni herci

„Pan Grey vás přijme za okamžik.“ Tahle prostá věta uvedla setkání, které zcela změnilo život nesmělé studentky Anastasie. Zároveň je součástí příběhu, jenž se stal celosvětovou literární senzací, která v rychlosti prodejů překonala i Harryho Pottera. I proto bylo dalším logickým krokem filmové zpracování. V čem vězí kouzlo erotického příběhu Padesát odstínů šedi? Jednoduchá odpověď na to neexistuje. Jsou prostě fenomény, které logickými argumenty vysvětlit nelze.

Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš“ s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.

Autorka románu E. L. James si nad natáčením udržovala umělecký dohled, a diváci se tak prý nemusí bát, že by ve filmové verzi přišli o některé „výživné“ pasáže z románu. „Moje knížka je dost obsáhlá, což si ti, kdo ji přímo hltali, asi neuvědomují. Samozřejmě jsme museli krátit, ale vše, co šlo ven, lze logicky zdůvodnit. Filmu tahle očista prospěla,“ slibuje autorka předlohy.

„Pan Grey vás přijme za okamžik.“ Tahle prostá věta uvedla setkání, které zcela změnilo život nesmělé studentky Anastasie. Zároveň je součástí příběhu, jenž se stal celosvětovou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 596 hlasů

Kde se podívat online?

149.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 59.00 CZK 210.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Padesát odstínů šedi

 • Recenze Padesát odstínů šedi na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

 • Recenze Padesát odstínů šedi na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Mladá studentka / prodavačka těsně před promocí Ana(stasia) Steeleová (Dakota Johnsonová) udělá pro studentský časopis rozhovor s mladý supersexy milionářem Christianem Greyem (Jamie Dornan) a ten se do ní zakouká. Nejen, že ji připraví o panenství, ale odhalí jí své tajemství, spočívající v tom, že je sadista, což je pro něj jediná přípustná forma intimního vztahu. Asi vás nepřekvapí, že jsem superúspěšnou knižní předlohu E.L. Jamesové nečetl, tudíž se nijak nemohu vyjadřovat k tomu, jestli film je věrnou adaptací knihy. Ale ledacos dává tušit, že tomu tak je.

 • Recenze Padesát odstínů šedi na iDnes

  Recenze iDnes 35

  Film je odtajněn, dějiny kinematografie se neotřásly v základech, jen klíčová záhada Padesáti odstínů šedi trvá. Tedy proč se nahlouplá limonáda stala takovým hitem, že vyprodaná kina přidávají projekce. I u nás.

 • Recenze Padesát odstínů šedi na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 40

  Padesát odstínů šedi láká na velkou lásku, vzrušení a množství erotických BDMS scén. Dostává se nám ale rychlíku, jemuž chybí několik důležitých vagónků, a který strojovou rychlostí prosviští krajinou. Budování napětí a erotického dusna tu naprosto chybí.

 • Recenze Padesát odstínů šedi na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  Padesát odstínů šedi asi není třeba sáhodlouze představovat. Knižní trilogie se stala fenoménem a jedním z nejdiskutovanějších bestsellerů posledních let a nemenší ohlas nyní budí i filmová adaptace jejího prvního dílu, která měla už dávno před premiérou zajištěno, že vzhledem ke svému rozpočtu 40 milionů dolarů si s přehledem vydělá nejen na sebe, ale i na následující dvě pokračování, kterým se jistojistě v budoucnu nevyhneme.

Související články k filmu Padesát odstínů šedi

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 nejzakazovanějších erotických filmů

  5 nejzakazovanějších erotických filmů

  10. 2. 2018 19:25 Padesát odstínů je zpět! Již tento čtvrtek vešlo do kin kontroverzní pokračování erotického bijáku jménem Padesát odstínů svobody a spolu s tím se zřejmě tato trilogie také uzavře. Ačkoliv dobrá polovina diváků „Odstínům“ vytýkala spíše minimum erotiky než maximum, ne všechny podobné filmy na tom v minulosti byly stejně. Vybrali jsme 5 podobných bijáků z moderní éry, které byly dokonce i zakazovány.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dakota Johnson: 'Účinkování v Padesáti odstínech šedi nelituji!'

  Dakota Johnson: 'Účinkování v Padesáti odstínech šedi nelituji!'

  5. 1. 2016 12:00 Filmové zpracování úspěšného erotického románu u kritiků zcela propadlo, nicméně představitelka hlavní ženské role je spokojená. Co všechno na toto téma řekla?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nahota ve filmu? Pořád táhne

  Nahota ve filmu? Pořád táhne

  24. 9. 2015 22:00 Nahota táhne - tohle zlaté pravidlo filmu i reklamy nyní znovu zní k premiéře snímku Love režiséra Gaspara Noé, popisujícího notně explicitními scénami svérázný milostný trojúhelník. Laťka erotiky ve filmu se však posouvá do značné části jenom domněle. Nahé scény se totiž na velkém plátně objevovaly už od počátku kinematografie. Jedním z prvních filmů, který bořil hranice, ostatně pocházel i z prvorepublikového Československa.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.