Plakát k filmu: Pád Londýna

Pád Londýna London Has Fallen

dokina.cz
5,1

Premiéra 7. 4. 2016
USA, 2015, 99 min, od 15 let

Žánr:
thriller, akční, kriminální
Režie:
Babak Najafi | celý štáb
Hrají:
Gerard Butler, Morgan Freeman, Aaron Eckhart | všichni herci

Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa. Londýn by v tu chvíli měl být nejbezpečnějším místem na zemi, místo toho se ale stane smrtící pastí. Samotný Big Ben se ocitne v plamenech a celý Londýn i západní svět na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem.

Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa. Londýn by v tu chvíli měl být nejbezpečnějším místem na zemi, místo toho se ale stane smrtící pastí. Samotný ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 27 hlasů

Recenze filmu Pád Londýna

 • Recenze Pád Londýna na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Mike Banning si po vzoru Jacka Bauera dělá výlet do Londýna, kde někdo připravil (smrtonosnou) past na většinu světových lídrů. Druhý Pád je jednička s levným CGI a o něco méně šikovným režisérem. Jeho srdce ale bije stejně hlasitě, takže pokud chcete retrobéčko s vysokým počtem killů, můžete si klidně naložit, co se do vás vejde.

 • Recenze Pád Londýna na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Před třemi lety Gerard Butler coby americký agent chránil před teroristy svého prezidenta doma v úřadu, teď ho brání po útoku v metropoli nad Temží.

 • Recenze Pád Londýna na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Stejně tak je tomu i u jeho volného pokračování zvaném Pád Londýna. Krom změny režie a produkce je děj v podstatě podobný. Dobře infiltrovaní teroristé překvapí tajné služby, podaří se jim unést prezidenta... Následuje divoká řežba, kdy neohrožený Mike Banning (Gerard Butler), který je prezidentovi nejen bodyguardem, ale i přítelem, musí padouchy srovnat a svého šéfa zachránit. V rámci žánru je Pád Londýna spíše povedený a nároky na nenáročnou zábavu jisto jistě splní.

 • Recenze Pád Londýna na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Americký akční film Pád Londýna je pokračováním Pádu Bílého domu z roku 2013 a nese se ve velmi, velmi podobném duchu. Některé drobnosti jsou v něm lepší, některé horší, ale kolem a kolem je to další nálož přesně toho samého ještě jednou, takže pokud se vám Pád Bílého domu líbil a rádi byste nášup, tak se vám bude dost pravděpodobně líbit i Pád Londýna. A naopak.

 • Recenze Pád Londýna na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Gerad Butler kašle na politickou korektnost a střílí v teroristy ovládaném Londýně po každém, kdo se křivě podívá na americkou vlajku.

 • Recenze Pád Londýna na Total film

  Recenze Total film 70

  Pád Londýna (2016) Dobré řemeslo a akční scény. Spousta nadsázky a nezbytný humor. Butler má sice na rtech permanentní "fuck". Ale aby taky ne, když se to v tom Londýně všechno pěkně se*e...:)

Související články k filmu Pád Londýna

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Divný a divnější: přehled bizarních rolí akčního nadsamce Gerarda Butlera

  Divný a divnější: přehled bizarních rolí akčního nadsamce Gerarda Butlera

  11. 4. 2016 10:30 Sotva opustil kina se svým opusem Bohové Egypta, už se skotský herec Gerard Butler (300, Pád Bílého domu) na plátna zase vrací - tentokrát ujetým akčním bijákem Pád Londýna. Tenhle matador akčních filmů patří co do výběru zvláštních rolí mezi jednoho z hollywoodských přeborníků. O to pozoruhodnější je, kolik peněz jeho vyvolení vydělávají.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Londýn v plamenech a pokračování tlusté řecké svatby

  Filmové premiéry: Londýn v plamenech a pokračování tlusté řecké svatby

  6. 4. 2016 09:45 Londýnský Big Ben v plamenech, pokračování nejlepší romantické komedie všech dob, příprava na konec světa, odhalení masivního zneužívání nezletilých, příběh „ztraceného“ čtyřicátníka nebo české drama Nikdy nejsme sami. Ve 14. týdnu tohoto roku čeká na české diváky šest filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.