Plakát k filmu: Osvícení

Osvícení Shining, The

dokina.cz
7,9

USA, Anglie, 1980, 142 min

Žánr:
thriller, drama, horor
Režie:
Stanley Kubrick | celý štáb
Hrají:
Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers, Barry Nelson | všichni herci

Představte si tu největší hrůzu, kterou dokážete. Bude to hrůzný mimozemšťan či smrtící epidemie? Nebo, stejně jako ve filmu režiséra Stanleyho Kubricka, to bude úděsný strach, že vás zavraždí někdo, kdo by vás měl milovat a chránit – člen vaší rodiny? Ve svém scénáři, adaptaci románu Stephena Kinga, Kubrick vykresluje sugestivní scény, hrůzná prostředí, zasazuje rány jako v strašidelném snu a šok za šokem tak konstruuje tento zlomový snímek v dějinách hrůzy.

V hlavní roli Jack Nicholson (”Heeeere’s Johny!”) ztvárňuje Jacka Torrance, který se svou ženou (Shelley Duvall) a synem (Danny Lloyd) přijíždí do elegantního osamělého hotelu Overlook Hotel jako mimosezónní správce. Torrance tady nikdy před tím nebyl – nebo byl? Odpověď se ukrývá v děsivém propletenci šílenství a vraždy.

Představte si tu největší hrůzu, kterou dokážete. Bude to hrůzný mimozemšťan či smrtící epidemie? Nebo, stejně jako ve filmu režiséra Stanleyho Kubricka, to bude úděsný strach, že ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 390 hlasů
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Osvícení

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Krotitelé duchů nebo Osvícení? Vybíráme filmy plné démonů a nadpřirozena

  Krotitelé duchů nebo Osvícení? Vybíráme filmy plné démonů a nadpřirozena

  29. 7. 2016 10:00 Tento týden vtrhla do českých kin nová verze legendární komedie Krotitelé duchů. "Duchařské" filmy různých žánrů jsou mezi diváky velice oblíbené, a proto jsme pro vás připravili seznam několika zajímavých titulů.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hrůza a děs, vybíráme největší hororové klasiky

  Hrůza a děs, vybíráme největší hororové klasiky

  11. 3. 2016 09:45 Horor, filmový žánr, který má v divákovi vyvolávat strach a děs je starý jako samotná kinematografie. První krátké snímky z prvky hororu se objevily již na přelomu 19. a 20. století. Každým rokem vzniká nezpočet více či méně úspěšných hororových snímků. Pojďme se podívat na ty, které se staly legendami svého žánru.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jack Nicholson má strach ze samoty v umírání

  Jack Nicholson má strach ze samoty v umírání

  13. 1. 2015 12:00 Hvězda filmu Osvícení prozradila, že by chtěla prožít ještě jednu poslední romanci s někým opravdu mimořádným.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.