Plakát k filmu: Osm hrozných

Osm hrozných Hateful Eight, The

dokina.cz
7,5

USA, 2015, 167 min, od 15 let

Žánr:
western
Režie:
Quentin Tarantino | celý štáb
Hrají:
Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Tim Roth | všichni herci

Šest, osm nebo dvanáct let po občanské válce, zimní krajinou Wyomingu se žene dostavník. Pasažéři, lovec odměn John Ruth (Kurt Russell) a jeho zajatkyně Daisy Domerque (Jennifer Jason Leigh), spěchají do města Red Rock, kde Ruth, v tomto kraji známý jako "The Hangman", předá Domerque do rukou spravedlnosti. Po cestě narazí na dva cizince: majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), černého bývalého vojáka Unie, z něhož se stal slavný lovec odměn, a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který si nárokuje post nového šerifa Red Rocku.

Když ztratí stopu ve sněhové bouři, hledají Ruth, Domerque, Warren a Mannix úkryt v obchodu paní Minnie, zastávce dostavníků na cestě horským průsmykem. Když dorazí k Minnie's, nepřivítá je majitelka obchodu, ale čtyři neznámé tváře. Je tu ukrytý Bob (Demian Bichir), který se stará o obchod, zatímco Minnie je na návštěvě u své matky, s Oswaldem Mobrayem (Tim Roth), popravčím z Red Rocku, kovbojem Joem Gagem (Michael Madsen) a generálem Konfederační armády Sanfordem Smithersem (Bruce Dern). Jak bouře pohlcuje horskou zastávku, našim osmi cestovatelům dochází, že se možná do Red Rocku vůbec nedostanou...

Šest, osm nebo dvanáct let po občanské válce, zimní krajinou Wyomingu se žene dostavník. Pasažéři, lovec odměn John Ruth (Kurt Russell) a jeho zajatkyně Daisy Domerque (Jennifer ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 17 hlasů

Recenze filmu Osm hrozných

 • Recenze Osm hrozných na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Quentin Tarantino sestrojil ohromně soustředěnou westernovou konverzačku, která pozvolna nabírá obrátky, aby pak zábavně explodovala do všech směrů. Herci jsou precizní, napětí hmatatelné a dialogy maximálně libozvučné. Pokud tedy máte rádi filmy, ve kterých se jde pořádně do hloubky a do krve, neměli byste u Osmi hrozných prohloupit!

 • Recenze Osm hrozných na iDnes

  Recenze iDnes 65

  To nejlepší z Osmi hrozných, kteří právě jdou do našich kin, se rodilo v Praze: skvostná hudba, již tu její autor Ennio Morricone s režisérem Quentinem Tarantinem nahrával. „Zbytek“ filmu už tak jednoznačný není.

 • Recenze Osm hrozných na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  I když je příběh poměrně dobrý a obsazení špičkové, na konci si musíme klást otázku, zda pointa za to úmorné čekání stála. Anebo jestli si slabé faktory filmu v duchu omlouváme, protože je to přece film od Tarantina. Na to už si musí každý odpovědět sám.

 • Recenze Osm hrozných na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Osmý film režiséra Quentina Tarantina je téměř tři hodiny trvajícím sněžným westernem, který se skoro celý odehrává nejprve v dostavníku a pak v jednom stavení uprostřed zuřícího blizardu. I přes očividnou (skoro až divadelní) komornost je ovšem Osm hrozných bez debat velkolepým Filmem s velkým F. Po vzoru klasického Hollywoodu ho Tarantino natočil dokonce v nadstandardně širokoúhlém formátu 70mm s tříminutovou hudební předehrou na začátku a dvanáctiminutovou přestávkou uprostřed (čehož se v našich kinech nedočkáme, viz níže).

 • Recenze Osm hrozných na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Další naprosto typický Tarantino, který to tentokrát s rochněním v dialozích už začíná malinko přehánět.

 • Recenze Osm hrozných na Total film

  Recenze Total film 80

  Osm hrozných (USA, 2016) Novinka Quentina Tarantina je nesmírně onanistická, bezohledná a úchylná. Ale v tom tkví její kouzlo. Osm hrozných pro mne bylo přesně tím zážitkem, který jsem očekával. A je mi jedno, že si tento western režisér natočil především sám pro sebe.Pokud máte rádi režisérův smysl pro humor a bazírování na klasických filmařských postupech, vydejte se do kina. Litovat nebudete.

Trailer k filmu

Související články k filmu Osm hrozných

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nominace na Oscary 2016 slibují klání mezi Mad Maxem a sci-fi Marťan

  Nominace na Oscary 2016 slibují klání mezi Mad Maxem a sci-fi Marťan

  14. 1. 2016 22:00 Nominace na 88. ročník Oscarů jsou venku a podle všeho to vypadá na pořádně lítou bitvu mezi klasicky pojatými filmy, ujetou postapokalyptickou podívanou a několika zajímavými snímky. Každopádně v roce 2015 bylo na co koukat a podle toho vypadají i nominace. Vyhraje Marťan, nebo snad Mad Max? Nabízíme vám přehled nejdůležitějších kategorií. S výběrem jsme vlastně spokojeni, jen nás mrzí, že Star Wars se objevují až v kategoriích jako je střih a střih zvuku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Osm hrozných - recenze zbrusu nového filmu Quentina Tarantina

  Osm hrozných - recenze zbrusu nového filmu Quentina Tarantina

  6. 1. 2016 20:00 Někdy po Občanské válce, někde u Wyomingu, se uprostřed vánice ve studené chatě sejde několik lidí - mimo jiné Kurt Russell, Samuel L. Jackson, Michael Madsen, Jennifer Jason Leighová nebo Tim Roth, který imituje Christopha Waltze. Jejich počet se průběžně mění, noví se objevují, staří umírají, skoro pořád si povídají, hláškují, kují pikle a v některou chvíli je jich pravděpodobně i osm.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Trailer k Tarantinovu filmu The Hateful Eight je skvělý

  Trailer k Tarantinovu filmu The Hateful Eight je skvělý

  13. 8. 2015 16:00 S blížící se premiérou nového (osmého) celovečerního filmu Quentina Tarantina vylezl ven také trailer. Pro znuděného patrona je to prostě jen další sestříhané video. Pro fanoušky tohoto režiséra jde však bezesporu o událost. Takže The Hateful Eight o kousek níže prezentujeme v celé kráse.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.