Plakát k filmu: Orel Eddie

Orel Eddie Eddie the Eagle

dokina.cz
7,0

Premiéra 14. 4. 2016
USA, Anglie, Německo, 2016, 105 min

Žánr:
drama, sportovní
Režie:
Dexter Fletcher | celý štáb
Hrají:
Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken, Tim McInnerny, Rune Temte, Jo Hartley | všichni herci

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní.

Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie.“

„Eddie byl legendou, která ztělesňuje čisté odhodlání. A zkusil to v té nejbláznivější, téměř sebevražedné sportovní disciplíně – ve skocích na lyžích. Jako dítě jsem také snil, že se dostanu na olympiádu. Jen jsem nezašel tak daleko!“, vzpomíná Hugh Jackmann na dobu, kdy skutečný Orel Eddie létal vzduchem.

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 129.07 CZK 361.85 CZK Přehrát online

Recenze filmu Orel Eddie

 • Recenze Orel Eddie na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Nikdy neustupuj, nikdy se nevzdávej. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a maminčina láska je důležitější než všechny medaile světa. Divili byste se, jak snadno lze tahle banální moudra přetavit do komedie, která má nenucený drajv a ještě vás stihne v závěru opakovaně chytit za srdíčko. Je to kýč? Asi jo... ale kvůli tomu si ten feel-good pocit vzít nenechte.

 • Recenze Orel Eddie na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Skutečný příběh může být silnější než film, jenž jej vypráví. Takový je Orel Eddie líčící osud nejhoršího skokana na lyžích, miláčka olympiády v Calgary. Michael Edwards, známý jako Eddie Edwards zvaný s laskavou ironií Orel, měl silné brýle, kila navíc, ale svůj sen si splnil.

 • Recenze Orel Eddie na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Dnešní doba a události, které se všude kolem nás dějí, mohou mít za příčinu, že přestáváme věřit, že můžeme dokázat cokoliv. Tvrdá realita dusí naše sny a touhy. Proto jako sůl potřebujeme filmy (navíc založené na skutečné události) jako je Orel Eddie. Navíc, když tvůrci citlivě mixují komedii s napjatými sportovními výkony a díky hrátkám s kamerou nám zprostředkovávají to, co opravdu cítí skokani na lyžích. Snít po boku pánů Tarona Egertona a Hugha Jackmana je tak snadné a zábavné.

 • Recenze Orel Eddie na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  V režii herce a režiséra Dextera Fletchera (Divoký Bill) a v produkci Matthewa Vaughna (Hvězdný prach, Kick-Ass) vzniklý film Orel Eddie vypráví na základě skutečných událostí příběh sportovce Michaela „Eddieho“ Edwardse, který už od raného dětství věděl, že je předurčen pro olympiádu, a stal se díky své vytrvalosti a odhodlání nejlepším britským skokanem na lyžích, který navíc způsobil na zimní olympiádě v Calgary v roce 1988 poměrně poprask.

 • Recenze Orel Eddie na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Žádná boxerská dramata nebo příběhy o dopingových skandálech. Jedním z nejlepších sportovních filmů poslední doby je komedie o skokanovi na lyžích.

 • Recenze Orel Eddie na Total film

  Recenze Total film 90

  Orel Eddie (VB, 2016) Orel Eddie je špičková komedie, výborně napsaná, zrežírovaná i obsazená. Z kina budete odcházet s širokým úsměvem. Ne z řachandy, ale toho skvělého pocitu při sledování. A tohle je vlastně ten hlavní důvod, proč mají filmy vznikat.

Související články k filmu Orel Eddie

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Čekající básníci a boj o záchranu Země

  Filmové premiéry: Čekající básníci a boj o záchranu Země

  13. 4. 2016 10:00 Neuvěřitelná touha po splnění životního snu, hrůzná chilská kolonie, boj o záchranu planety, sny, které se stávají skutečností nebo příběh povaleče čelícího realitě běžného života. Tento týden vstupuje do českých kin devět filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.