Plakát k filmu: Ona

Ona Her

dokina.cz
8,3

Premiéra 27. 3. 2014
USA, 2013, 126 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama, sci-fi, romantický
Režie:
Spike Jonze | celý štáb
Hrají:
Joaquin Phoenix, Lynn A. Freedman, Lisa Renee Pitts, Chris Pratt, Gabe Gomez, Artt Butler | všichni herci

Děj snímku Her se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore (Joaquin Phoenix) je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výrobce tvrdí, že představuje zcela unikátní a intuitivní bytost. Po jeho instalaci se seznamuje se „Samanthou“, umělou inteligencí s milým ženským hlasem (Scarlett Johansson), která má zajímavé postřehy, je citlivá a překvapivě vtipná. Jak její potřeby a požadavky rostou společně s těmi jeho, mění se jejich přátelství ve skutečnou vzájemnou lásku.

Děj snímku Her se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore (Joaquin Phoenix) je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů

Kde se podívat online?

255.54 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ona

 • Recenze Ona na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Miluje ji. A ona jeho. Bohužel si to ale nemůžou jen tak rozdat, protože on je chlapíkem z masa a kostí a ona jen operačním systémem z jedniček a nul. Anebo ne? Tklivá sci-fi lovestory je one-man show Joaquina Phoenixe, sice půvabnou a pocitově rozechvělou, nakonec ale ne absolutně strhující...

 • Recenze Ona na fffilm

  Recenze fffilm 100

  Los Angeles, blízká budoucnost. Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) se živí psaním romantických dopisů za lidi, kteří nemají čas je psát (je jeden z mnoha zaměstnanců velké firmy, která se na to specializuje). Právě finalizuje rozvod se svou manželkou Catherine (Rooney Maraová), kamarádí se s designérkou videoher Amy (Amy Adamsová), občas zkusí nějaké to rande, ale celkově neví, co dál se svým životem. Pak si téměř náhodou zakoupí nejnovější operační systém OS1, alias "Samantha", který si s ním začne povídat hlasem Scarlett Johanssonové, a překvapivě zjišťuje, že najednou má vztah tak perfektní, že v něj už ani nedoufal... Spikeu Jonzemu (nebo jak se to skloňuje), který poprvé ve své kariéře zfilmoval vlastní původní scénář, se podařilo skvěle zaskórovat hned na několika frontách. (Samozřejmě to není jen zásluha Jonzeho, ale je zjevné, že celé natáčení měl pevně v rukou člověk s velmi precizní vizí.)

 • Recenze Ona na iDnes

  Recenze iDnes 75

  Oscaroví finalisté ve zkratce by vypadali asi následovně: Gravitace je nejpodmanivější, Vlk z Wall Street nejzábavnější, 12 let v řetězech nejakademičtější. A Ona, která právě přichází do českých kin, rozhodně nejchytřejší.

 • Recenze Ona na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Ona vypráví o dlouhodobém životním hledání. Dnešní technika světa nám ho může trochu ulehčit, nikoliv však vyřešit. Navzdory některým našim touhám, tomu tak zřejmě nebude ani v budoucnosti.

 • Recenze Ona na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Hlavní hrdina Theodore (Joaquin Phoenix) žije v Los Angeles, pracuje ve firmě specializující se na psaní dopisů za lidi, kteří je nemají čas psát, a nachází se ve finální fázi rozchodu se svou ex-manželkou (Rooney Mara). Když se na trhu objeví pokročilý operační systém s mimořádně vyvinutou umělou inteligencí, zkormoucený a melancholický Theodore vytvoří ve svém počítači bytost Samanthu. Ta obrátí jeho život naruby a probudí v něm novou vlnu energie a radosti – je totiž milá, vtipná, chápavá, intuitivní a rozumí lidským emocím a pocitům (a mluví hlasem Scarlett Johansson). Oba se do sebe zamilují a začnou si nevšední partnerský vztah…

Trailer k filmu

Související články k filmu Ona

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ona - recenze úžasného filmu s Joaquinem Phoenixem

  Ona - recenze úžasného filmu s Joaquinem Phoenixem

  19. 3. 2014 18:00 Spike Jonze je velmi zvláštní tvůrce. Točí podivné filmy jako V kůži Johna Malkoviche, hraje v pro mne odpadním Jackassu a pak se drze objeví na Oscarech mezi dramaty o otroctví, HIV a nějakých těch nefunkčních multigeneračních vztazích se snímkem Ona, romantickým příběhem o muži, který se zamiluje do svého operačního systému. A jakkoliv to zní spíše jako hodně divný film o vašem ještě divnějším kamarádovi, který potajmu hladí monitor svého počítače, ve skutečnosti je Ona sci-fi romancí bez nějakých hollywoodských klišé, která jinak v každém romantickém filmu být musí, protože producentům to tak ukazují tabulky z testovacích projekcí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.