Plakát k filmu: Oko

Oko Eye, The

dokina.cz
4,1

USA, Kanada, 2008, 98 min

Žánr:
thriller, drama, horor

Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní housliskou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku.

Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie?

Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí.

Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní housliskou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 995 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Oko

  • Recenze Oko na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Mrtví se někdy vracejí. Stejně tak asijské horory. Stejně tak zrak. Někdy. Sydney (Jessica Albaová) je od svých pěti let slepá a čeká ji osudový okamžik - transplantace očí. Vrátí se jí zrak? Vrátí! Spolu se zrakem ale přichází něco dalšího: Halucinace (nejen zrakové!), předtuchy, strašidla, hrůza. A protože to všechno zažívá jen ona sama, nikdo kolem jí nevěří a všichni se ji snaží uchlácholit, že to je jen normální psychická reakce po tak náročném zákroku. Pokud vám ještě před začátkem filmu nedojde, že Sydney vidí duše mrtvých, dojde vám to jistě nejpozději po deseti minutách. Bohužel, Sydney to dojde až téměř po hodině strašidelných bledých dětí a řvoucích stínů, díky čemuž film ztrácí většinu své scenáristické zajímavosti (i když se Sebastian Gutierrez snažil obratně kličkovat a ledacos změnil oproti stejnojmennému korejskému hongkongskému originálu). Děj poslední třetiny filmu (cesta do Mexika za tajemstvím očí) navíc nejenže není zajímavý, ale začíná mít nepříjemný nádech trapnosti a zbytečného vysvětlování. Druhý problém filmu tkví v tom, že na Jessicu Albaovou se sice příjemně kouká, ale opravdu není moc schopná herečka a místo abychom jí věřili hrůzu a trumata, působí spíše jako nedovtipná Barbína. Vzhledem k tomu, že je na plátně 90 procent filmu, je to problém velmi zásadní. Francouzské režisérské duo Moreau-Palud umí zkušeně komponovat záběry, pohrávat si s rozostřováním obrazu, klasicky béčkově diváka děsit bafajícími duchy (které skoro vždycky čekáte, ale přesto se jich skoro vždycky leknete) a čas od času přijít s nějakou párvteřinovou sekvencí, která skoro zavání něčím originálním. Stačí to k tomu, že v kině neusnete. Ale není lepší dosáhnout téhož efektu třeba tím, že si zahrajete v parku na Slepou bábu? Ci 40% (Původně psáno pro měsíčník Cinema . Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.