Plakát k filmu: Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa Moana

dokina.cz
7,6

Premiéra 24. 11. 2016
USA, 2016, 103 min

Žánr:
dobrodružný, akční, animovaný
Režie:
Ron Clements, Don Hall, John Musker, Chris Williams | celý štáb
Hrají:
Dwayne Johnson, Temuera Morrison, Jemaine Clement, Nicole Scherzinger, Auli'i Cravalho, Rachel House | všichni herci

Před třemi tisíci lety se po nekonečných vodách Tichého oceánu plavili prastaří mořeplavci a objevovali ostrovy Oceánie. Pak ale na celé tisíciletí jejich plavby ustaly. A nikdo neví proč.

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (v původním znění Auli’i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (v původním znění Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe.

Před třemi tisíci lety se po nekonečných vodách Tichého oceánu plavili prastaří mořeplavci a objevovali ostrovy Oceánie. Pak ale na celé tisíciletí jejich plavby ustaly. A nikdo ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů

Recenze filmu Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

 • Recenze Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Vaiana by se měla stát náčelnicí svého lidu, ale moře ji láká mnohem víc. A když začne její ostrov umírat, rozhodne se vyplout za obzor, najít poloboha Mauiho a spolu s ním dát věci do pořádku. Nejnovější disneyovka má mnohem blíž k velkolepé dobrodružné podívané než k dětskému princeznovskému animáku, a tak si ji užijí spíš trošku starší děti a jejich rodiče než vyloženě mrňousové. Krásně vypadá, písničky jsou fajn, fóry chytré i vtipné a celé to dovede strhnout a bez problémů bavit až do konce. Dobrá práce a důkaz, že u Disneyho se chtějí posunout od klasických pohádek trošku jinam. A zatím jim to jde skvěle.

 • Recenze Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Zákulisí je zajímavější než film sám. Animovaná tichomořská kráska drtí americká kina pod jménem Moana, což polynésky značí moře i modř, ale v Itálii se jmenuje Vaiana, aby nepřipomínala tamní pornohvězdu Moanu Pozzi. I do našich kin vstoupila pod názvem Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, ale pro představu úplně stačí „disneyovská princezna číslo 14“.

 • Recenze Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Animované akční dobrodružství Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa rozhodně patří k počinům, které zaujmou na první pohled. Pochlubit se může jádrem plným tajemných a magických legend a ústřední dvojicí, mezi kterou to jiskří v tom správném slova smyslu. A je jedno, jestli se teprve oťukávají, hádají, provokují nebo se vezou na přátelské vlně. I přes poetičnost a originalitu je Odvážná Vaiana lehce předvídatelná a až trochu moc moralizující. Rozhodně ale nenudí, není plochá a moc hezky se na ni dívá.

 • Recenze Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Na blíže nespecifikovaném ostrově v Polynésii zhruba před dvěma tisíci lety žije dospívající dcera náčelníka Vaiana (mimo Evropu Moana) a její kmen šťastné domorodé životy, dokud ostrov nezačne sužovat jakási mystická temnota, kvůli níž odumřou kokosové palmy a z moře zmizí ryby. Vaiana, kterou to od dětství spíš než k náčelnictví táhlo k moři, se proto vydá na lodi na dlouhou plavbu s cílem najít poloboha Mauiho a donutit ho, aby vrátil bohyni života její srdce, které jí podle dávné legendy kdysi ukradl, což je patrně příčinou té šířící se temnoty.

Trailer k filmu

Související články k filmu Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Odvážná Vaiana - Legenda o konci světa - recenze

  Odvážná Vaiana - Legenda o konci světa - recenze

  24. 11. 2016 11:16 Polynésie, někdy před 2000 lety (nebo tak nějak). Mladá Vaiana (v původní americké verzi "Moana", ale to jméno už je v Evropě obsazeno), dcera náčelníka, žije na ostrůvku se svým kmenem, ale cosi ji stále žene na otevřené moře (kam je zakázáno se vydávat, protože je to nebezpečné).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Proplétání časových linií a nebezpečná výprava odvážné dívky

  Filmové premiéry: Proplétání časových linií a nebezpečná výprava odvážné dívky

  23. 11. 2016 10:00 Nebojácná dospívající dívka na nebezpečné cestě, příběh knihy ovlivňující reálný život hlavní postavy a vztah mezi uměním a mocí na pozadí druhé světové války. Ve 47. týdnu tohoto roku čekají české diváky 3 filmové premiéry, digitálně restaurovaný film z 60. let a dokumentární snímek Heleny Všetečkové.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.