Plakát k filmu: Odnikud

Odnikud Aus dem Nichts

dokina.cz
7,1

Premiéra 4. 1. 2018
Francie, Německo, 2017, 106 min

Žánr:
drama
Režie:
Fatih Akin | celý štáb
Hrají:
Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Acar, Johannes Krisch, Ulrich Tukur, Samia Muriel Chancrin | všichni herci

Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Následný soudní proces navíc neskončí podle Katjiných očekávání. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, ale Katja nemůže jít dál, dokud neučiní spravedlnosti zadost. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger.

Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Následný soudní proces navíc neskončí podle Katjiných očekávání. Rodina a přátelé se jí snaží ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Odnikud

 • Recenze Odnikud na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Diane Kruger dostává příležitost nás převálcovat ve své rodné němčině v roli, kde tentokrát není jen na ozdobu. Provede nás příběhem plným bolesti, ztráty a truchlení, který se přelévá ze soudního dramatu s chladnou věcností až k thrilleru o pomstě. Přesto vše plyne pomalu a téměř klidně. I když děj nám je jasný, tak sympatie a pocity, které v nás film vzbudí, jsou překvapivé a mrazivé.

 • Recenze Odnikud na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Němka Katja (Diane Krugerová) je šťastně provdaná za tureckého imigranta, dříve dealera, nyní napraveného plnohodnotného člena společnosti. Jednoho večera se vrací domů a s hrůzou zjišťuje, že se její manžel a syn stali obětí bombového útoku. Policie se domnívá, že šlo o vyřizování účtů mezi drogovými dealery, ale Katja se domnívá, že se manžel stal obětí útoku rasistických neonacistů. Podezřelí neonacisté jsou postaveni před soud, ale osvobozeni, a Katja se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Drama Odnikud se skládá ze tří poměrně jasně oddělených částí, které na mě působily zásadně odlišně. V první části se seznámíme s hlavními hrdiny a vidíme, jak si (plus mínus) šťastně žijí a mají se rádi. Po osudovém výbuch je Katja samozřejmě zcela zničená a její život je v troskách. Tato část filmu je naprosto bezchybná, skvěle "rozdá karty" a vzbuzovala ve mně velké naděje ohledně toho, co bude následovat.

 • Recenze Odnikud na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  O německém filmu Odnikud, oceněném na festivalu v Cannes cenou pro nejlepší herečku, se v poslední době mluví v souvislosti s blížícími se Oscary, kde má snímek zřejmě velkou šanci stanout mezi snímky nominovanými na nejlepší neanglicky mluvený film. Natočil a napsal jej německý režisér tureckého původu Fatih Akin, jehož filmy (u nás šlo např. Proti zdi a Na druhé straně) pojednávaly často o postavách reprezentujících v současném Německu tureckou menšinu. Od tohoto tématu se Fatih Akin neodvrátil ani v dramatu Odnikud, byť středobodem filmu je tentokrát kritika rasové nenávisti, o níž film pojednává prostřednictvím motivu pravicového terorismu a příběhu o utrpení ženy, která si projde několika stádii vyrovnávání se s životní ztrátou.

 • Recenze Odnikud na Total film

  Recenze Total film 70

  Odnikud (2017) Odnikud je velmi emocionální snímek, s jehož posledními minutami přestanete dýchat, i přesto, že už možná dávno budete vědět, že existuje jen jediný způsob, jak se matka a manželka Katja může smířit se svým nekonečným smutkem a zároveň dosáhnout spravedlnosti. Neexistuje pro ni způsob, jak se vyrovnat s životem, který jí zbyl.

Trailer k filmu

Související články k filmu Odnikud

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.