Plakát k filmu: Odborný dohled nad výkladem snu

Odborný dohled nad výkladem snu Odborný dohled nad výkladem snu

dokina.cz
6,5

Premiéra 27. 9. 2018
Česká Republika, 2018, 79 min

Žánr:
komedie
Režie:
Pavel Göbl | celý štáb
Hrají:
Vratislav Brabenec, Jiří Lábus, Nikol Fischerová | všichni herci

Tři staří kamarádi – Muzikant, Zloděj a Cirkusák, bývalí spoluvězni z bolševického kriminálu, spolu po ovdovění žijí v domě na česko-německém pomezí. Přivedla je sem potřeba vypořádat se s někým, kdo jim v minulosti ublížil. Jenže oním člověkem, bývalým estébákem, je současný hospodský, a tak pánové nemají kam chodit na točené pivo. Dokud Zloděj nezjistí, že kousek za hranicí na Polské straně je hospoda, kam se dá dojet autobusem. Jenže Cirkusák má nejprve obavy z polského piva, a pak mu nevoní, že hostinský má za ženu německou turkyni.

Možnost točeného piva je náhle ohrožena.

Navíc se v jejich domě objeví sudetská Němka. Právě tady totiž jako mladá bydlela a chce zde přespat, aby se jí zdál sen o muži, kterému jako členka hitlerjugend ublížila. Ráda by se dočkala odpuštění. V domě žije i Holka, bývalá prostitutka, toho času těhotná s některým z nich. Pánové si ji nastěhovali do domu „aby nemuseli stárnout spořádaně“. Holka jim ovšem nechce říct, s kým z nich to má.

A pak se dovědí o „kouzelném čaji“, který před válkou „objevil“ zakladatel místní zahrádkářské kolonie. Po jeho vypití se člověku zdá, to nač myslel těsně před usnutím a o čem chtěl, aby se mu zdálo.

Tři staří kamarádi – Muzikant, Zloděj a Cirkusák, bývalí spoluvězni z bolševického kriminálu, spolu po ovdovění žijí v domě na česko-německém pomezí. Přivedla je sem potřeba ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Odborný dohled nad výkladem snu

 • Recenze Odborný dohled nad výkladem snu na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Muzikant, Cirkusák a Zloděj Jojo nás v pokračování prvního snímku zavedou opět do Varnsdorfu. V sychravé atmosféře, kterou vytváří černobílá kamera, zvolené kulisy i všichni herci a neherci, nám předloží příběh, nad kterým si možná ještě dlouho po skončení filmu budeme lámat hlavu. Třeba ale hledání hlubokého významu není nutné, snad jsme opravdu viděli jen to, co bylo na plátně. Tři bláznivé pány, kteří mají spoustu nápadů, jak ovšem dopadá jejich realizace, je poněkud nejisté. Odborný dohled nad výkladem snu shledáme jako výstřední, ale poměrně příjemný nový český snímek, který je rozumnou možností před programem v kině. Snad na nás jen trochu dolehne tíha života, kterou bychom si tak jako hlavní protagonisté přáli nevnímat.

Trailer k filmu

Související články k filmu Odborný dohled nad výkladem snu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Zábavní park hrůzy a zvídavý Yeti

  Filmové premiéry: Zábavní park hrůzy a zvídavý Yeti

  24. 9. 2018 10:00 Maskovaný zabiják v zábavném parku hrůzy, dobrodružný animák o mladém bystrém Yetim, život v lese na okraji Portlandu, vrcholový cyklista přespávající v kyslíkovém stanu a kouzelný čaj přinášející vytoužené sny. Kromě již zmíněných, nás v tomto týdnu čeká ředitel školy falšující různé diplomy, skupinka herců na útěku z válkou zmítané Bosny a legendární fotbalová jedenáctka.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.