Plakát k filmu: Obchod na Korze

Obchod na korze Obchod na korze

dokina.cz
8,1

Československo, 1965, 128 min

Žánr:
drama, válečný
Režie:
Ján Kadár, Elmar Klos | celý štáb
Hrají:
Jozef Kroner, Hana Slivková, Martin Hollý st., Adam Matejka, František Zvarík, Ida Kaminska | všichni herci

V roce 1942 přijímá fašistická vláda tzv. Slovenského štátu norimberské zákony. Zabavené židovské podniky předává do rukou prověřených slovenských občanů. Truhlář Tono Brtko (Jozef Króner), poctivý a slušný člověk, pod nátlakem chamtivé manželky a vysoce postaveného švagra neochotně přijme arizační dekret na galanterní krámek stařičké paní Rozálie Lautmannové (Ida Kamińska). Polohluchá paní nechápe, co se v zemi děje, a považuje Tona za svého pomocníka. Doma a na veřejnosti ovšem Brtko předstírá, že „arizuje". Ve skutečnosti u paní Lautmannové renovuje letitý nábytek, zatímco ona o něj pečuje jako o syna. Nadejde však den, kdy všichni Židé z městečka obdrží předvolání k transportu a Tono musí přiznat barvu.

V roce 1942 přijímá fašistická vláda tzv. Slovenského štátu norimberské zákony. Zabavené židovské podniky předává do rukou prověřených slovenských občanů. Truhlář Tono Brtko ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 92 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 39.00 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Obchod na Korze

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Návrat oblíbených kutilů a česko-slovenská taneční lovestory

    Filmové premiéry: Návrat oblíbených kutilů a česko-slovenská taneční lovestory

    6. 6. 2018 10:00 Oblíbení kutilové opět na scéně, ženská verze Dannyho parťáků, dynamická lovestory plná tance a hudby, pokus o racionální vysvětlení nevysvětlitelných příběhů, Cate Blanchett v kůži třinácti rozdílných postav a vynález chytré drogy, která není zakázaná italským právem. Tento týden přináší 6 filmových premiér a digitálně restaurovanou verzi válečného dramatu Obchod na korze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.