Plakát k filmu: Obávaný

Obávaný Redoutable, Le

dokina.cz
6,8

Premiéra 14. 12. 2017
Francie, 2017, 107 min

Žánr:
drama, životopisný, romantický
Režie:
Michel Hazanavicius | celý štáb
Hrají:
Louis Garrel, Stacy Martin, Bérénice Bejo, Micha Lescot, Grégory Gadebois, Félix Kysyl | všichni herci

Paříž, rok 1967. Jean-Luc Godard natáčí snímek La Chinoise s Anne Wiazemsky – ženou, se kterou se později ožení. Krize, kterou však vzápětí projde, ho zásadně promění: ze slavného filmaře se stává maoistický umělec, stejně nepochopený jako nepochopitelný.

Paříž, rok 1967. Jean-Luc Godard natáčí snímek La Chinoise s Anne Wiazemsky – ženou, se kterou se později ožení. Krize, kterou však vzápětí projde, ho zásadně promění: ze slavného ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Obávaný

 • Recenze Obávaný na Total film

  Recenze Total film 70

  Obávaný (2017) Ke snímku Obávaný lze přistupovat dvěma způsoby. Buď jste zapálený cinefil a snímek pro vás bude pokladem, který nutně vyžaduje hlubší znalost celé La nouvelle vague a dalších souvislostí. Nebo se můžete nechat jen volně unášet příběhem postavy myšlenkově provokujícího, ale snadno zranitelného muže, který ve své nesporné genialitě dovedl svět do té doby klasického filmu převrátit svým inovativním přístupem naruby.

Trailer k filmu

Související články k filmu Obávaný

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Poslední z Jediů a převtělení manželského páru

  Filmové premiéry: Poslední z Jediů a převtělení manželského páru

  13. 12. 2017 09:28 Nová epizoda pro fanoušky Hvězdných válek, převtělení manželského páru, ze slavného filmaře maoistický umělec, uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, zakázané lásce a rodinných prokletích a příběh padesátníka hledajícího práci v Pobaltí. Tento týden přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.