Plakát k filmu: O těle a duši

O těle a duši Teströl és Lélekröl

dokina.cz
7,8

Premiéra 21. 9. 2017
Maďarsko, 2017, 116 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Alexandra Borbély, Zoltán Schneider | všichni herci

Nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu a mladé uzavřené kvalitářky masa s dokonalou pamětí, ale nepřekonatelnou fobií z tělesného kontaktu i potenciálního citového vzplanutí. Oba hrdinové, postupně ohromováni zjištěním, že sdílejí totožné sny (v nichž jsou laní a jelenem uprostřed zasněženého lesa), se je následně pokoušejí společně naplnit. Lehce excentrická, taktilní i odtažitá romance s prvky všednodenního dramatu a černé komedie sugestivně tematizuje dualitu bdělosti a snění, zvířeckosti a humanity, duše a těla.

Nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu a mladé uzavřené kvalitářky ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu O těle a duši

 • Recenze O těle a duši na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Svěží a v mnoha ohledech neotřelá romantická komedie, která nesází na prvoplánovou naivitu, nýbrž na neotřelé kulisy a humor, pomocí nichž vypráví sympaticky poetický příběh. Kdyby vám na konci ukápla slzička, nedivil bych se, Maďaři přinášejí jeden z letošních vrcholů žánru.

 • Recenze O těle a duši na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Kdo se bojí leckdy odtažitých festivalových filmů, má jedinečnou šanci změnit názor. Protože stejně jedinečný a přitom divácky vstřícný je vítěz Berlinale O těle a duši, který přichází do kin.

 • Recenze O těle a duši na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Vynecháme-li až moc surové zobrazení jatek, tak jde v závěru o opravdu kvalitní dílo, které jistě stojí za to vidět. Maďarská filmová scéna ukázala, že umí vytvořit poutavý snímek, který na divákovi zanechá dojem ještě pár dnů po jeho zhlédnutí. Příběh dvou nevšedních hrdinů s handicapy, kteří si k sobě najdou cestu je kouzelný a dojemný. Ovšem ani z daleka by nebyl takový nebýt dvou hlavních představitelů, kterým patří veškeré kredity za úspěch O těle a duši. Vrcholem je propojení společného sdíleného snu dvou protagonistů, který tvoří paralelu k hlavní dějové linii, a navíc dodává příběhu jakousi mystičnost. V závěru velmi pozitivní film o tom, že nikdy není pozdě a není třeba se vzdávat, protože pro každého z nás se nakonec někdo najde. Štěstí na nás může číhat za rohem třeba v naší oblíbené jateční továrně.

Trailer k filmu

Související články k filmu O těle a duši

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dobrodružství ze světa Ninjago a nové výzvy hrdinů ze světa Kingsmanu

  Filmové premiéry: Dobrodružství ze světa Ninjago a nové výzvy hrdinů ze světa Kingsmanu

  20. 9. 2017 10:00 Lego dobrodružství ze světa Ninjago, zbylí hrdinové světa Kingsmanu čelící nové výzvě, portrét zapomenuté Luby Skořepové, zoufalá cesta městským podsvětím, nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí a dokumentární film o smyslu rodiny. V tomto týdnu nás čeká 6 filmových premiér a pásmo jedenácti krátkých filmů ze 6 zemí s názvem Zkrátka kraťas.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.