Plakát k filmu: O patro níž

O patro níž Un etaj mai jos

dokina.cz
6,4

Premiéra 12. 11. 2015
Francie, Německo, Švédsko, Rumunsko, 2015, 93 min

Žánr:
drama
Režie:
Radu Muntean | celý štáb
Hrají:
Liviu Cheloiu, Teodor Corban, Constantin Dita, Constantin Draganescu, Ionut Bora, Calin Chirila | všichni herci

Poté, co se Pătrascu stane jediným nešťastným svědkem domácí hádky, která skončí vraždou, dostane se do sporu se dvěma svými blízkými sousedy: jedním z nich je podivný vrah. Tím druhým je jeho svědomí. Pătrascu, a to je celé. Je mu asi něco přes padesát.
Po celou první půli filmu nevíme, jak se jmenuje křestním jménem, protože i jeho žena Olga mu říká jen Pătrascu a jeho syn Matei mu říká „tati“.

Pod tímto jménem ho také znají jeho zákazníci:
Potřebujete si zaregistrovat auto?
Ztratil jste papíry? Zavolejte Pătrascovi.
On všechno zařídí.

V pátek ráno, když jde po schodech domů, slyší za dveřmi jednoho bytu ve druhém patře divokou hádku mezi mužem a ženou. Pak najednou hluk utichne a ven vyjde Vali, jeho soused z druhého podlaží. Pătrascu mu automaticky kývne na pozdrav a beze slova vyjde ke svému bytu.
Převlékne se, srovná si šanon s papíry, který bude ten den potřebovat, dá vodu a žrádlo do psí misky a jde pryč. Když se vrátí z práce, překvapí ho, že se to před vchodem do domu hemží sousedy a policisty. Laura, mladá žena z druhého patra, byla nalezena mrtvá. Byla zabita ranou do hlavy.

Poté, co se Pătrascu stane jediným nešťastným svědkem domácí hádky, která skončí vraždou, dostane se do sporu se dvěma svými blízkými sousedy: jedním z nich je podivný vrah. Tím ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.