Plakát k filmu: O koních a lidech

O koních a lidech Of Horses and Men

dokina.cz
6,9

Premiéra 4. 9. 2014
Německo, Island, 2013, 81 min, od 15 let

Žánr:
komedie, drama, romantický
Režie:
Benedikt Erlingsson | celý štáb
Hrají:
Ingvar Eggert Sigurðsson, Charlotte Bøving, Steinn Ármann Magnússon, Helgi Björnsson, Kristbjörg Kjeld, Sigríður María Egilsdóttir | všichni herci

O koních a lidech je snímek, který již delší dobu chyběl v našich kinech: skutečný film o koních. Debut islandského režisére Benedikta Erlingssona je velkolepým příběhem vyprávěným z pohledu koně. Jaký vliv mají lidé na koně a koně na lidi? Jsou věci skutečně takové, jaké jsou, když se na ně podíváte očima koně? Vtipný, nádherný a citlivý příběh zasazený do čisté, islandské krajiny získal již řadu zajímavých filmových ocenění, včetně 6 cen Edda Award (islandská obdoba Oscarů, kde film zvítězil v kategoriích Režisér roku, Scénář roku, Nejlepší film, Herec roku, Nejlepší kamera, Nejlepší speciální efekty a ve zbývajících kategoriích byl nominován).

Kolbeinn miluje Solveig a Solveig miluje Kolbeinna, ale Kolbeinn miluji svoji prvotřídní klisnu, miláčka Gránu. Grána je však posedlá hřebcem Brúnnem. Vernhardur miluje vodku a kůň Jarpur miluje Vernhardura, svého pána. Grimur má vášeň pro starou koňskou dopravu, ale Egill obdivuje jiskřivé elektrické ploty. Přichází jaro a celá místní komunita sleduje tento příběh. To nemůže skončit dobře… Během natáčení nebyl žádný kůň zraněn. Herci přežili, otázkou však zůstává jejich možná psychická újma.

O koních a lidech je snímek, který již delší dobu chyběl v našich kinech: skutečný film o koních. Debut islandského režisére Benedikta Erlingssona je velkolepým příběhem ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -

Recenze filmu O koních a lidech

 • Recenze O koních a lidech na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Velmi zvláštní film a velmi působivý debut O koních a lidech se stal objevem festivalového publika nejen v Karlových Varech. Teď do našich kin přináší s náladou Islandu i typický humor, mrazivý jako ostrov sám.

 • Recenze O koních a lidech na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  O koních a lidech je černá islandská komedie o několika venkovanech (přičemž pojmem vesnice se rozumí několik izolovaných stavení vzdálených od sebe několik set metrů), o jejich osudech a jejich koních. Film je spleten ze zhruba půltuctu samostatných příběhů poskládaných za sebou, přičemž v nich vévodí záběry severské drsné krajiny a houževnatých lidí, kteří se potýkají s bizarními a mnohdy i absurdními situacemi, které na ně nastražil sám život (případně jejich vlastní imbecilita).

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.