Plakát k filmu: Nymfomanka, část I.

Nymfomanka, část I. Nymphomaniac: Vol. I

dokina.cz
7,2

Premiéra 26. 12. 2013
Anglie, Francie, Německo, Dánsko, Belgie, 2013, 117 min, od 18 let

Žánr:
drama
Režie:
Lars von Trier | celý štáb
Hrají:
Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Uma Thurman | všichni herci

Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.

Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera. celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Nymfomanka, část I.

 • Recenze Nymfomanka, část I. na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Dánský provokatér Lars von Trier se po několika nesmlouvavých kontaktech s tématem lidské sexuality rozhodl tenhle okruh otázek ultimátně rozpracovat v mohutném snímku Nymfomanka. Jeho psychologická studie je ale zatím poměrně krotká, když citlivě a nikterak drasticky mapuje nitro ženy, která by chtěla něco cítit, ale nedaří se jí to. Poutavé povídání bohužel zatím nemá sílu opravdu mocného a sevřeného dráma.

 • Recenze Nymfomanka, část I. na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Na Štědrý den pohádku, na Boží hod druhou - ale už na Štěpána má divák šanci vyrazit do kina za protilékem něhy Vánoc. Startuje očekávaná Nymfomanka.

Trailer k filmu

Související články k filmu Nymfomanka, část I.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nymfomanka, část I. - recenze

  Nymfomanka, část I. - recenze

  27. 12. 2013 22:18 Režisér Lars von Trier patří mezi největší provokatéry současné kinematografie. Tu na tiskové konferenci pochválí Adolfa Hitlera, jindy pobouří násilím ve svých filmech. Je nesporné, že Trier umí diváky výborně dráždit a také díky tomu je každý další díl z jeho “trilogie deprese” (Antikrist, Melancholie a Nymfomanka) s napětím očekáván. Čtyřhodinový epos Nymfomanka, který do kin vstupuje rozdělený do dvou dílů, je na tom podobně. Hodně se psalo a mluvilo, že to bude film hodně naturalistický, který nepůjde pro nahotu či drsný sex daleko, ale výsledek mnohé jistě překvapí.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Trierova Nymfomanka vám netradičně oživí vánoční týden

  Trierova Nymfomanka vám netradičně oživí vánoční týden

  25. 12. 2013 01:44 I kdybyste o filmu nic nevěděli, minimálně kampaně Nymfomanky na Facebooku jste si pravděpobobně všimli. Ačkoliv jeho režisér Lars von Trier platí za enfant terrible mezi už tak dost svéráznými evropskými režiséry, a má za sebou celou sérii kontroverzních kauz včetně obvinění z propagace nacismu, z nějakého prazvláštního důvodu se facebookové stránky Nymfomanky *líbí* řádově vyššímu počtu lidí než kterékoliv předešlý Trierův snímek. Ačkoliv bude u mnoha z nich vysvětlení mít spíše přízemní charakter, je to jenom dobře – Nymfomanka totiž může být jedním z nejlepších filmů roku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Prosincové herečky: Nymfomanka i elfka

  Prosincové herečky: Nymfomanka i elfka

  9. 12. 2013 19:30 První regulérní zimní měsíc je tradičním obdobím, kdy proud filmových novinek zamrzává vlivem události známé jako „Vánoce“. Přesto jsme vyhrabali šestici pozoruhodných filmů spolu s šesticí neméně pozoruhodných hereček, jimiž si můžete spravit náladu mezi přemýšlením nad dárky a plánováním novoroční kocoviny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.