Plakát k filmu: Nina

Nina Nina

dokina.cz
6,3

Premiéra 11. 10. 2018
Česká Republika, Slovensko, 2017, 86 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Juraj Lehotský | celý štáb
Hrají:
Robert Roth, Bibiana Nováková, Petra Fornayová, Josef Kleindienst, Miroslav Pollak, Simona Kuchynková | všichni herci

Nina je dvanáctiletá dívka, které se svět, jak ho doposud znala, otřásá v základech a začíná se rychle rozpadat. Ze vztahu jejích rodičů už zbyly pouze výčitky a nenávist. Máma a táta. Dosud byly tyhle dvě bytosti pro ni tou největší oporou a pevným společným bodem, teď jen Nina zoufale přihlíží jejich hádkám a vzájemným nadávkám. Oba prý chtějí to nejlepší právě pro ní, ale myslí hlavně na sebe, na své nové partnery. Zároveň se neštítí poštvat občas dceru proti sobě navzájem. Stejně jako ostatní děti, které se ocitly ve stejné situaci, Nina svým rodičům vůbec nerozumí, cítí se opuštěná, zrazená a najednou není nic, čemu by mohla věřit. Jedinou jistotou jejího života zůstalo závodní plavání. Ticho pod hladinou nabízí chvíle klidu a vysvobození a únik od všech problémů. Když se pak ukáže, že se pravděpodobně nebude moci zúčastnit plaveckých závodů, rozhodne se Nina k nečekanému radikálnímu kroku...

Nina je dvanáctiletá dívka, které se svět, jak ho doposud znala, otřásá v základech a začíná se rychle rozpadat. Ze vztahu jejích rodičů už zbyly pouze výčitky a nenávist. Máma a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Nina

 • Recenze Nina na Total film

  Recenze Total film 75

  Nina (2018) Přesto, že je Nina dějově jednoduchý snímek s několika výraznými výtvarnými momenty, jeho atmosféra na vás padne jako deka. Oceňuji jeho závěr bez zbytečných tanečků, který je jasným a koncentrovaným poselstvím.

 • Recenze Nina na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Dvanáctiletá Nina (Bibiana Nováková) žije v Bratislavě se svou matkou, bývalou tanečnicí, která je rozvedená a teď se zkouší dát dohromady s rakouským pumpařem. Občas si Ninu půjčuje její otec jeřábník, který se s matkou intenzivně nenávidí. Občas toho má Nina dost a někam uteče. Vpodstatě jediným pevným bodem v životě pro ni je její láska k plavání. Slovenský film Juraje Lehotského Nina je dalším zástupcem pod-podžánru "Všichni jsou v hazjlu, ale nejvíc to dítě v hlavní roli". Dokonalým příkladem takového filmu je britský Rozbitý svět , z českých končin pak nedávný snímek Na krátko , kterému je Nina opravdu hodně podobná, včetně toho, že se v ní stříhají vlasy na krátko. Nina je ovšem starší, vznikla už v roce 2017. (Ale na různých online digitálních nosičích jsem ji nenašel.) Nina nabízí fantastické herecké výkony (s výhradou níže), sugestivní "unavenou" atmosféru a pomalu plynoucí děj, jehož pointa je víceméně neodvratná. To vše s velmi omezeným rozpočtem, který tvůrci rozumně "obcházejí", vědomi si svých finančních možností. Takže to (přes pomalé tempo) celé docela rychle uteče (a je velmi dobře, že film má pod 90 minut). Proč tedy "pouhých 60 procent"? Především kvůli naprosto bizarnímu rozhodnutí českého distributora, který nechal všechny postavy nadabovat do češtiny! A rozhodně to není dobrý dabing. Nad tímto rozhodnutím mi zůstává stát rozum (i ledacos jiného). Nina rozhodně není komerční film a rozhodně to není film pro děti. Polovina síly tohoto snímku tkví v jeho hereckých výkonech, které pozůstávají především z dialogů (nikoliv z honiček a střílení laserů). Když postavy mluví jako v mexické telenovele, většina těch hereckých výkonů je zničena. Kompletní slovenskou verzi jsem neslyšel, ale výše umístěný trailer (v původním znění) mi bohatě stačí k potvrzení domněnky, že ve slovenštině jsou herecké výkony mnohem působivější. WTF, fakt, proč?

 • Recenze Nina na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Nina mohla být nadějným snímek, ale někde se něco pokazilo a nevyšlo, tak jak mělo a vzniklo tohle. Nejde o nějak výrazně špatný film, ale zkrátka vůbec nenadchne a nic si z něj neodneseme. Příběh je zajímavý, ale postrádá spád a něco navíc, co by ho učinilo více atraktivním a zajímavým. A jestli ho stojí za něco vidět, tak je to především kvůli hlavní herečce. Tahle mladá žena udělala dojem, film však celkově bohužel nikoliv.

 • Recenze Nina na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Filmům jako Nina se říká citlivé, oslovují poroty a po epizodě v kinech přijde jejich čas až na obrazovce. Slovenský snímek Juraje Lehotského vypráví o dospívání dvanáctileté dívky, jejíž osamělost ještě násobí rozvod rodičů.

Trailer k filmu

Související články k filmu Nina

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: První krok na měsíci a podivný hraniční hotel

  Filmové premiéry: První krok na měsíci a podivný hraniční hotel

  8. 10. 2018 10:00 První lidský krok na měsíci, chátrající hotel na hranici Nevady a Kalifornie, rychlé a veselé autíčko Vilík, citlivé drama o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých, princezna Barborka v říši plné zázraků a příběh dvanáctileté dívky, které se její dosavadní svět otřásá v základech. Tento týden přináší do českých kin 6 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.