Plakát k filmu: Nikdys nebyl

Nikdys nebyl You Were Never Really Here

dokina.cz
7,2

Premiéra 1. 3. 2018
USA, Francie, 2017, 95 min, od 15 let

Žánr:
thriller
Režie:
Lynne Ramsay | celý štáb
Hrají:
Joaquin Phoenix, Alessandro Nivola, Alex Manette, John Doman, Ekaterina Samsonov, Larry Canady | všichni herci

Joe je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Nejen z nasazení v Afghánistánu, ale i z dětství, kdy musel čelit brutálnímu otci, a ze své kariéry agenta jednotky FBI pro boj s prostitucí. Svůj bezvýchodný život tráví mezi domem, kde žije jeho podivínská matka, a nebezpečnými misemi, na nichž zachraňuje ženy, které se staly oběťmi obchodu s bílým masem. Významný senátor si ho najme, aby přivedl zpět jeho nezletilou dceru, která skončila v jednom z anonymních domů, v nichž kvete dětská prostituce. Joe bere své osvědčené kladivo a vydává se na další výpravu za spravedlností. Tentokrát však nezůstane jen u záchrany bezbranné ženy. Joe mimoděk zasáhne do pedofilní sítě, jejíž vlákna vedou vysoko… Od té chvíle se jeho existence dostává do krvavé spirály, jejíž násilnost překonává i předchozí traumatické zážitky. Film Lynne Ramsay je velmi svéráznou variací noir detektivky a procedurálního thrilleru.

Joe je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Nejen z nasazení v Afghánistánu, ale i z dětství, kdy musel čelit brutálnímu otci, a ze své kariéry agenta jednotky FBI pro ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Recenze filmu Nikdys nebyl

 • Recenze Nikdys nebyl na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Joe (Joaquin Phoenix) má značná traumata a nyní se živí jako hitman, nebo spíše "chlapík pro extrémní úkoly". Jeho aktuální "extrémní úkol" spočívá v tom, že má zachránit dvanáctileté děvče z pedofilního nevěstince a pomlátit jeho provozovatele kladivem. Což provede. Načež se to všechno zvrtne, zlouni zabijí Joemu několik blízkých, a Joe... znáte to... Film s původním názvem You Were Never Really Here kupodivu není pokračováním předchozího Phoenixova filmu I'm Still Here . Jde o samostatnou revenge story s artovými podtóny. A naštěstí ty artové podtóny nejsou tak intenzivní, aby se na to nedalo koukat. Film je rozhodně velmi laciný a velmi pomalý. Láce ani příliš nevadí, protože násilí je často pouze naznačováno. Víme, že se stalo něco hrozně brutálního, ale přímo to nevidíme. A funguje to velmi dobře.

 • Recenze Nikdys nebyl na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Lynne Ramsay se nebojácně vrhla na smutné vyprávění o smutných lidech, režie jde ruku v ruce se soundtrackem a Phoenix odvádí neskutečný výkon. Některé scény nejsou pro slabé povahy, záblesky minulosti jsou občas více matoucí než přínosné, protože se nikdy nedozvíme dost, aby to ukojilo naši zvědavost. Podobný příběh možná znáte, podobný film ale ne. Ne každému bude taková podívaná příjemná, ale tento krutý příběh bez debat obsahuje velkou dávku poetiky.

 • Recenze Nikdys nebyl na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Za roli Johnnyho Cashe ve filmu Walk the Line má herec Joaquin Phoenix Zlatý glóbus. Loni k němu na festivalu v Cannes přidal cenu za postavu mstitele obětí pedofilů v surové novince našich kin Nikdys nebyl.

Související články k filmu Nikdys nebyl

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Volavka tajné služby a obrovské sídlo zasvěcené duchům

  Filmové premiéry: Volavka tajné služby a obrovské sídlo zasvěcené duchům

  28. 2. 2018 10:00 Volavka ruské tajné zpravodajské služby, neobyčejný příběh o obyčejném dospívání, svět na pokraji chaosu a kolapsu, obrovské sídlo zasvěcené duchům, divoký a stěží uvěřitelný příběh světové krasobruslařky, zásah pedofilní sítě a trpaslíci chránící dům před hrozbou z jiné dimenze. V tomto týdnu přichází 7 filmových premiér, a 3. března nás navíc ve vybraných kinech čeká legendární koncert "Anglie tu bude navždy" skupiny Sex Pistols.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Joaquin Phoneix bude v You Were Never Really Here mlátit lidi kladivem

  Joaquin Phoneix bude v You Were Never Really Here mlátit lidi kladivem

  4. 9. 2017 16:30 Když Joaquin Phoenix nastoupí před kameru, zpozorníme. I ve chvíli, kdy si nechá narůst plnovous a u toho se divoce ohání hip hopem. V případě novinky You Were Never Really Here sice plnovous má, ale místo hip hopem se tu ohání kladivem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.