Plakát k filmu: Nico, 1988

Nico, 1988 Nico, 1988

dokina.cz
6,2

Itálie, Belgie, 2017, 93 min, od 15 let

Žánr:
drama, životopisný, hudební
Režie:
Susanna Nicchiarelli | celý štáb
Hrají:
Trine Dyrholm, John Gordon Sinclair, Anamaria Marinca, Sandor Funtek, Thomas Trabacchi, Karina Fernandez | všichni herci

Nico, 1988 je road movie věnovanou posledním letům života Christy Päffgenové známé pod uměleckým jménem Nico. Film odehrávající se mezi Paříží, Prahou, Norimberkem a Manchestrem popisuje sólovou uměleckou dráhu hudební ikony, Warholovy múzy, zpěvačky Velvet Underground a legendárně krásné ženy. Jedná se o příběh posledních turné Nico a její kapely, která ji doprovázela po Evropě v osmdesátých letech minulého století. Během těchto let tato „kněžka temnoty“ znovu našla samu sebe, zbavila se tíhy svojí krásy a našla cestu ke svému zapomenutému synovi. Jedná se o příběh znovuzrození umělkyně, matky i ženy.

Nico, 1988 je road movie věnovanou posledním letům života Christy Päffgenové známé pod uměleckým jménem Nico. Film odehrávající se mezi Paříží, Prahou, Norimberkem a Manchestrem ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Nico, 1988

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

    Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

    4. 4. 2018 10:00 Příběh tří mladých lidí během letní plavby kolem řeckých ostrovů, komedie točící se okolo smrti obávaného diktátora, každý den v jiném těle, trable amerického obchodníka na jednom z nejnebezpečnějších míst světa, road movie věnovaná posledním letům života Christy Päffgenové a mnoho dalších. V tomto týdnu přichází do českých kin hned devět premiérových filmů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.