Plakát k filmu: Neutečeš

Neutečeš It Follows

dokina.cz
7,3

Premiéra 16. 4. 2015
USA, 2014, 100 min

Žánr:
thriller, horor
Režie:
David Robert Mitchell | celý štáb
Hrají:
Maika Monroe, Keir Gilchrist, Jake Weary | všichni herci

Jaké by to bylo, kdyby vás po nezávazném sexu místo lehkých výčitek svědomí začaly pronásledovat podivné démonické přízraky, které vás budou chtít zabít? Přesně to můžete prožít v kinech s hororem Neutečeš. Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout?

Horor Neutečeš přináší milovníkům duchařských hororů příjemné osvěžení tohoto žánru a získává z jejich strany mnoho pozitivních ohlasů. Například známý britský recenzent Kim Newman pro Empire Magazine film hodnotí: „Prvotřídní horor, který přidává další monstrum do sbírky těch nejlepších filmových hrůz. Navíc je velmi osvěžující vidět film, jehož příběh dává smysl, aniž by to snižovalo jeho strašidelnost.“

Jaké by to bylo, kdyby vás po nezávazném sexu místo lehkých výčitek svědomí začaly pronásledovat podivné démonické přízraky, které vás budou chtít zabít? Přesně to můžete prožít v ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Neutečeš

 • Recenze Neutečeš na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Pokud přistoupíte na režisérovu hru „nevím, proč to tak je, ale je mi to jedno“, dočkáte se hodinky a půl příjemného strachu. Ale chroničtí rejpalové budou mít vrchovatě možností ke kritice. Řadím se ke druhé skupině, takže na víc než lehký nadprůměr to prostě nebude.

 • Recenze Neutečeš na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Podle syrového popisu svého děje se film Neutečeš zdá být naprosto standardním teenagerským hororem. Posuďte sami: Existuje strašlivé prokletí. Prokletí spočívá v tom, že vás pronásleduje něco zlého , co vypadá jako člověk, kterého buď znáte, nebo neznáte. Jde to pořád za vámi a chce vás to zabít. Jde to pomalu, takže můžete získat náskok útěkem, nebo dokonce pomocí dopravního prostředku. Nikdo jiný ovšem tuto bytost nevidí! Prokletí se zbavíte tím, že se s někým jiným provedete soulož. Následně něco zlého začne lovit toho, s kým jste se vyspali, a vás to nechá na pokoji. Pokud ho to úspěšně uloví a zabije, začne to opět jít po vás, což funguje rekurzivně ( LIFO ). No a hlavní hrdinka se s někým vyspí, načež to po ní začne jít a ona se snaží tomu uniknout - buď nezávazným sexem, nebo něčím komplikovanějším. Skutečně to zní jako většina těch blbých teenagerských sequelů a remaků asijských hororů, ale chyba lávky! Neutečeš je v mnohem velmi zajímavý a fungující film.

 • Recenze Neutečeš na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Film Neutečeš je hororem, který překvapí zápletkou, skupinkou přátel, jež je poměrně sympatická, počtem obětí a střídmou prací střihačských nůžek. Ubrat na cykličnosti a přitlačit na inteligenci hlavních hrdinů, mohl být snímek nadstandartním dílem. Takto „pouze“ vystrkuje růžky a varuje mládež před nezávazným sexem.

 • Recenze Neutečeš na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Americký horor Neutečeš (který je druhým filmem režiséra a scénáristy Davida Roberta Mitchella) funguje na nesmírně působivém námětu, který je děsivý už sám o sobě, a ani nemusíte film vidět, stačí slyšet o principu, na kterém je vystavěn, a už vám běhá mráz po zádech. Tak jako hlavní hrdince, pohledné teenagerce Jay, která se jednoho dne od svého přítele nakazí během sexu pohlavně přenosnou kletbou, načež se jí začne zjevovat jakýsi duch/zombie (pro zjednodušení mu budu říkat Bubák), který se ji snaží zabít.

 • Recenze Neutečeš na Total film

  Recenze Total film 80

  Neutečeš Skvělý horor, který popírá žánrová klišé. Sympatičtí teenageři, kteří umí přesvědčit o motivech svých jednání. Geniální soundtrack, feeling staré dobré klasiky. Letos zatím zcela jistě nejlepší horor v distribuci.

Trailer k filmu

Související články k filmu Neutečeš

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky

  Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky

  23. 4. 2015 20:30 Viděl jsem horor Neutečeš. Ani jedno leknutí znamená, že film vymysleli buď sluníčkoví lidé, nebo mi odumírají poslední zbytky empatie. Film to však není vůbec špatný. Pokud hledáte exkurzi do žánru, nikdy jste neviděli žádný horor, pak je Neutečeš celkem sympatickou volbou.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.