Plakát k filmu: Neruda

Neruda Neruda

dokina.cz
7,2

Premiéra 7. 9. 2017
Španělsko, Francie, Argentina, Čile, 2016, 107 min

Žánr:
drama, životopisný
Režie:
Pablo Larraín | celý štáb
Hrají:
Gael García Bernal, Luis Gnecco, Mercedes Morán, Emilio Gutiérrez Caba, Alejandro Goic, Diego Muñoz | všichni herci

Píše se rok 1948 a Studená válka dosáhla k chilským hranicím. Senátor Pablo Neruda (Luis Gnecco) během kongresu obviňuje vládu ze zrady Komunistické strany, za což jej prezident Gonzalez Videla (Alfredo Castro) zbavuje funkce. Následně je policejní prefekt Oscar Peluchonneau (Gael García Bernal) pověřen básníkovým zatčením. Neruda se pokouší uprchnout ze země se svojí ženou, malířkou Deliou del Carril (Mercedes Morán), to se mu však nepodaří a oba jsou nuceni se více než rok skrývat. Inspirován dramatickými událostmi svého nového života Neruda sepisuje epickou sbírku básní Canto General (Veliký zpěv).

V Evropě mezitím legenda o pronásledovaném básníkovi sílí a umělci, vedeni Pablem Picassem, se dožadují Nerudova osvobození. Neruda však vidí tento boj se svou nemesis Peluchonneauem jako příležitost ke znovuobjevení sebe sama. S inspektorem si hraje, nechává za sebou stopy, aby udělal jejich hru na kočku a myš nebezpečnější, intimnější.

V tomto příběhu perzekvovaného básníka a jeho nesmiřitelného nepřítele vidí Neruda svoji příležitost stát se jak symbolem svobody, tak literární legendou.
Píše se rok 1948 a Studená válka dosáhla k chilským hranicím. Senátor Pablo Neruda (Luis Gnecco) během kongresu obviňuje vládu ze zrady Komunistické strany, za což jej prezident ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Recenze filmu Neruda

  • Recenze Neruda na Total film

    Recenze Total film 65

    Neruda (2016) Všichni společně v Nerudovi vytvořili hodně svébytný a surreálný mikrokosmos. A v tom je myslím zakopaný pes. Z pohledu umělecké hodnoty filmu v tom nevidím problém, ale z pohledu diváka už to tak úplně fungovat nemusí. Podíl na tom ale určitě má i specifičnost tématu. Více nadšeněji bude jistě film přijímán ve španělsky mluvící části světa.

Související články k filmu Neruda

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vraždící klaun a 3D Terminator

    Filmové premiéry: Vraždící klaun a 3D Terminator

    6. 9. 2017 10:00 Hrůzný klaun z pera Stephena Kinga, senátor Pablo Neruda v boji za spravedlnost, japonské drama o marnotratném muži a dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni. V tomto týdnu nás čekají 4 filmové premiéry a kvalitní 3D konverze Terminatora 2.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.