Plakát k filmu: Neříkej ani slovo

Neříkej ani slovo Don't Say a Word

dokina.cz
6,3

2001, 113 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Gary Fleder | celý štáb
Hrají:
Michael Douglas, Sean Bean, Brittany Murphy, Skye McCole Bartusiak, Guy Torry, Jennifer Esposito | všichni herci

Prominentní lékař Nathan Conrad (Michael Douglas)je láskyplný a pozorný manžel a otec, psychiatr, který se specializuje na dospívající mládež. Jeden z kolegů ho požádá, aby vyšetřil Elizabeth, mladou ženu, která trpí závažnou duševní chorobou. Je bez příčiny krutá a prošla řadou léčebných procedur s mnoha chybnými diagnózami. Toto vyšetření je pro ni poslední možností, než bude definitivně odvezena do ústavu. Conradova intuice a zkušenost ho přesvědčí, že v jejím případě cosi nehraje. Její první slova jsou: " že chceš to, co chtějí oni?. neřeknu.." Podivný vzkaz a šest tajemných čísel, která zná jen Elizabeth se ukáží jako klíč k dalším událostem. Jednoho dne doktor s hrůzou zjistí, že kdosi byl v jeho bytě a unesl mu dceru. Následuje řada telefonátů od únosců s požadavky. Přikazují a vyhrožují: " neříkej ani slovo a zjisti šest čísel .." Jaké jsou meze pro psychicky nemocného člověka, když se dostane do nečekané situace.? Zvládne ji doktor Conrad jako otec i jako lékař..?

Role profesionálů, kteří se zabývají lidskou duší jsou mezi diváky velice oblíbené. Dokáží odhalovat v lidské psychice lecjaká tajemství a vytvářet tak napětí, které je pro kriminální příběhy vzrušující. Ještě jsme se nevzpamatovali např. ze zvrhlého psychiatra a kanibala Hannibala, který stál na druhé straně zákona a už je tady vynikající Michael Douglas(např. Začalo to jedné žhavé noci, Hra)jako hrdina ve stylu hitchcockových hororů, psychiatr a vydíraný, starostlivý otec, který je přinucen ve hře o život dcery zapojit i svou těžce psychicky nemocnou, nedospělou pacientku.
Podle knihy Andrewa Klavana natočil vzrušující " nervák " režisér Gary Fleder(např. Sběratel polibků, Co dělat v Denveru, když člověk nežije).

Prominentní lékař Nathan Conrad (Michael Douglas)je láskyplný a pozorný manžel a otec, psychiatr, který se specializuje na dospívající mládež. Jeden z kolegů ho požádá, aby ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 389 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Neříkej ani slovo

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Skye McCole Bartusiak zemřela

    Skye McCole Bartusiak zemřela

    21. 7. 2014 12:00 Dětská hvězda historického velkofilmu Patriot a řady dalších úspěšných snímků je po smrti. Bylo jí pouhých 21 let.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.