Plakát k filmu: Nepoužitelní

Nepoužitelní On the Other Side of the Tracks

dokina.cz
5,0

Francie, 2012, 96 min, od 12 let

Žánr:
komedie
Režie:
David Charhon | celý štáb
Hrají:
Omar Sy, Laurent Lafitte, Sabrina Ouazani, Lionel Abelanski, Youssef Hajdi, Maxime Motte | všichni herci

Nejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří společně překonávají nástrahy osudu, přičemž o přehmaty a humorné situace opět není nouze. Manželka vlivného šéfa Národní unie zaměstnavatelů je nalezena mrtvá na pařížském předměstí Bobigny. Vyšetřování svede dohromady dva policisty z protichůdných světů. François Monge, kapitán slavné pařížské kriminálky, je v tvrdé předměstské realitě stejně nepoužitelný jako jeho předměstský kolega Ousmane Diakité ve vyšší společnosti naleštěných pařížských salónů. Okolnosti je však donutí spolupracovat a vyšetřování politicky ožehavého případu se dává do pohybu. Nepravděpodobná dvojice v baseballové bundě a baloňáku budí svými neohrabanými metodami pozdvižení všude, kde se objeví, triky odkoukané od Belmonda a Eddie Murphyho však zabírají a agenti se dostávají lotrům na zoubek.

Nejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Nepoužitelní

 • Recenze Nepoužitelní na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Především musím upozornit, že navzdory českému názvu a české reklamní kampani nemá tento film NAPROSTO NIC SPOLEČNÉHO s úspěšnými Nedotknutelnými . Tedy kromě jednoho z herců. Film je o dvou policistech, kteří musí dělat společně na jednom případu. První z nich žije v centru Paříže, je poměrně dobře situovaný, čeká ho kariérní postup, pracuje většinou na případech bohatých podnikatelů a politiků, a miluje kriminálky s Belmondem. Druhý z nich miluje Policajta v Beverly Hills a má na starosti smažky a houmlesy v předměstské čtvrti Bobigny. Shodou okolností jsem tam kdysi bydlel u kamaráda mé kamarádky. Když jsem se divil, proč má na dveřích bytu vlajku nějaké jugoslávské republiky, tak mi vysvětlil, že si pak ostatní lidi budou myslet, že 1) je chudý a 2) zabíjí lidi, takže bude menší pravděpodobnost, že ho vykradou a zabijí. Tolik ke čtvrti Bobigny. A hádejte, který z těch dvou je černoch... Možná to není z nepřeloženého traileru úplně jasné, ale má jít o komedii s pár akčními scénami. Komedie má vyvěrat z toho, že každý z poldů je jinak ujetý, nechápou jeden druhého, ale nakonec projdou menším peklem, skutečným nebezpečím a stanou se z nich nejlepší přátelé. To bohužel moc nefunguje, protože zatímco polda z centra je víceméně normální, sympatický, schopný policajt, ten z předměstí je od začátku namyšlený neschopný kokot, který svou zbrklostí ohrožuje všechny kolem (včetně toho prvního poldy). I když jeho role má být významnější, Omar Sy je v ní krajně nesympatický, až nebezpečně působící (jako takový ten trochu divný černoch, co dělá v hospodě pořád hlasité vtipy a všemu se směje, ale když se opijete, znásilní vás a okrade - znáte to). No a co je ve filmu dál? Několik akčních scén, které nejsou moc dobře natočeny a několik scén, které jsou velmi složitě vykonstruované, ale jaksi k ničemu nevedou (ani k akci ani k humoru) - např. celé intermezzo v erotickém klubu nebo závěrečná akce na staveništi, která vypadá jako kdyby najednou nečekaně filmařům došel rozpočet. Možná je ve filmu nějaký fungující verbální humor, ale protože Omar Sy mluví strašně rychle, v českých titulcích z toho humoru moc nezůstalo.

 • Recenze Nepoužitelní na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Alespoň nic nepředstírá. Od první minuty francouzská akční komedie Nepoužitelní, která ve čtvrtek vstoupila do našich kin, dává najevo, že jediný důvod jejího vzniku nese jméno Nedotknutelní.

Související články k filmu Nepoužitelní

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nepoužitelní

  Nepoužitelní

  4. 3. 2013 14:37 Nejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří společně překonávají nástrahy osudu, přičemž o přehmaty a humorné situace opět není nouze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.