Plakát k filmu: Neon Demon

Neon Demon Neon Demon, The

dokina.cz
5,9

USA, Francie, Dánsko, 2016, 110 min, od 15 let

Žánr:
thriller, mystery, horor
Režie:
Nicolas Winding Refn | celý štáb
Hrají:
Elle Fanning, Karl Glusman, Jena Malone, Bella Heathcote, Abbey Lee, Desmond Harrington | všichni herci

Film vypráví o začínající mladé modelce Jesse (Elle Fanning), která odjede do Los Angeles, aby zde našla štěstí a slávu. Její mládí a vitalita je ale pohlcena skupinou žen posedlých krásou, které se budou snažit jí vzít všechno, co má a co samy chtějí.

Film vypráví o začínající mladé modelce Jesse (Elle Fanning), která odjede do Los Angeles, aby zde našla štěstí a slávu. Její mládí a vitalita je ale pohlcena skupinou žen ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Neon Demon

 • Recenze Neon Demon na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Neon Demon na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Dakota Elle Fanningová hraje naivní šestnáctileté venkovské děvče, které přijíždí do Los Angeles, aby se zde stalo top modelkou. Uhrane všechny kolem svou přirozenou krásou, velmi rychle získá slávu, ale pozná, že v tomto světě mohou přežít jen ti nejbrutálnější. S tím příběhem je to ale složitější... Vzhledem k tomu, že film natočil Nicholas Winding Refn ( Bronson , Drive , Jen Bůh odpouští ), asi vás nepřekvapí, že syrové odvyprávění děje vám moc neřekne o tom, o čem vlastně film je. A ještě méně o tom, jak na vás bude působit. Refn pokračuje ve vývoji, který byl nastíněn v jeho předchozích filmech. To znamená, že mu jde čím dál víc o audiovizuální formu a čím dál méně o dialogy a zápletky. A současně jsou jeho filmy stále pomalejší a P-O-M-A-L-E-J-Š-Í. A za sebe bych chtěl prohlásit, že to všechno pro mě je čím dál víc nudné, čím dál méně nápadité a čím dál více onanistické. A to se mi Bronson kdysi líbil opravdu hodně! A onanie se mi líbí dodnes.

 • Recenze Neon Demon na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  V tomto snímku nedává smysl více věcí. Vlastně celý děj. Pointa se ztrácí někdy po půl hodině, pak už jen vrtíme hlavou nad nesmyslností a posledních dvacet minut jen nedočkavě kontrolujeme hodiny, když už to skončí. Obdivovatelé režiséra N. W. Refna budou nejspíš nadšeni, jako z každého jeho díla, nezaujatý pozorovatel však s větší pravděpodobností bude zděšen. Je jasné, že režisér se tímto příběhem snaží sdělit publiku nějakou hlubší myšlenku, která je asi následující: jak lidé v modelingu, tak i v jiných profesích a v životě obecně, se navzájem ničí, aby dosáhli vrcholu a úspěchu. Každý si tento film vysvětlí po svém. A to jde jen dvěma cestami: buďto se zamilujete do Refna a jeho tvorby a budete v tom hledat něco víc, nebo odejdete z kina s nepochopením a odporem.

 • Recenze Neon Demon na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Hororový thriller z prostředí módních přehlídek? Známý dánský filmař představuje svou očekávanou novinku, která vzbudila kontroverze už při svém letošním uvedení v Cannes.

 • Recenze Neon Demon na Total film

  Recenze Total film 70

  Neon Demon (Francie, Dánsko, USA, 2016) Nicolas Winding Refn je v každém případě úchyl. Sám to o sobě tvrdí. Leccos ze svých představ dokáže tak trochu masturbačně přenést na filmové plátno. Ale jak! Fascinujícím způsobem. Takže odpouštím nános zbytečností, které se cestou k výslednému tvaru na film nalepily. Refn je zajímavý, progresivní tvůrce. Jeho filmy mohou být lepší nebo horší. Ale nikdy nejsou stejné. A to je také zásadní. Nenudí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Neon Demon

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Neon Demon - recenze

  Neon Demon - recenze

  29. 9. 2016 08:00 Elle Fanningová hraje naivní šestnáctileté venkovské děvče, které přijíždí do Los Angeles, aby se zde stalo top modelkou. Uhrane všechny kolem svou přirozenou krásou, velmi rychle získá slávu, ale pozná, že v tomto světě mohou přežít jen ti nejbrutálnější.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Návrat Sedmi statečných a moderní špionážní drama

  Filmové premiéry: Návrat Sedmi statečných a moderní špionážní drama

  21. 9. 2016 10:00 Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, dokument nahlížející do životů tří mimořádných jazzmanů, čápi, doručující balíky pro internetového giganta, moderní vize klasického příběhu sedmi statečných, život ve vyšší společnosti a příběh modelky toužící po štěstí a slávě. Ve 37. týdnu tohoto roku nás čeká 6 filmových premiér a digitálně restaurovaný snímek na motivy románu Karla Čapka, Krakatit.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.