Plakát k filmu: Nemilovaní

Nemilovaní Nelyubov

dokina.cz
7,9

Premiéra 11. 1. 2018
Francie, Německo, Belgie, Rusko, 2017, 127 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Andrej Zvjagincev | celý štáb
Hrají:
Maryana Spivak, Aleksey Rozin, Varvara Shmikova, Matvey Novikov, Marina Vasileva, Daria Pisareva | všichni herci

Žeňa a Boris procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Žeňa si našla staršího bohatého muže, Boris čeká dítě s kolegyní z práce. Jejich dvanáctiletý syn Aljoša je spíš přítěží. Nestojí o něj ani jeden, jako by jim připomínal vlastní selhání. Neprojevují mu náklonnost, zdá se, že toho nejsou ani schopni. Všechno se změní ve chvíli, kdy Aljoša zmizí. Náhlý pocit prázdnoty dožene oba rodiče k pátrání nejen po vlastním synovi, ale i po kořenech vlastního emocionálního chladu. Andrej Zvjagincev přináší mistrovsky vystavěné drama o lidech, kteří jsou zamilovaní do vlastního odrazu v mobilních telefonech, ale jinak žijí ve skličujícím světě odcizení a nepochopení. Ruský filmař znovu obrací pozornost k ruské vyšší střední třídě, která stála v centru jeho staršího snímku Jelena. Nemilovaní jsou však podstatně pronikavějším a sugestivnějším obrazem života v sebeklamu.

Žeňa a Boris procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Žeňa si našla staršího bohatého muže, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Nemilovaní

 • Recenze Nemilovaní na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  O Nemilovaných se dá říct, že jsou výborní a že jsou naprosto hrozní. Co se týče zápletky, herců, kamery nebo ozvučení, je snímek pomalu mistrovským dílem. Co do náplně a příběhu zhlédneme podívanou, která přímo fyzicky bolí. Snímek je odrazem trpké reality zasazené na ruské sídliště, do rodiny bez lásky, plné hořkých výčitek a nenaplněných snů. Jeho sledování nás nenechá ani na chvíli vydechnout, a přestože jsou Nemilovaní svým charakterem spíše pomalým filmem, většinu dvou hodin stopáže nás udrží napjaté a v očekávání.

 • Recenze Nemilovaní na Total film

  Recenze Total film 85

  Nemilovaní (2017) Zvjagincevův snímek je jako noční můra za dne s nekonečným pocitem nesnesitelnosti a tragédie. Není to jenom zpráva o stavu ruské společnosti. Je to univerzální příběh, který se může odehrávat i o pár zdí dál než je váš byt. A v tomhle příběhu stoprocentně platí, že všichni sklízíme, co jsme si zaseli.

Trailer k filmu

Související články k filmu Nemilovaní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.