Plakát k filmu: Největší showman

Největší showman Greatest Showman, The

dokina.cz
6,7

Premiéra 28. 12. 2017
USA, 2017, 105 min

Žánr:
drama, životopisný, romantický, muzikál
Režie:
Michael Gracey | celý štáb
Hrají:
Hugh Jackman, Michelle Williams, Zac Efron, Zendaya Coleman, Rebecca Ferguson, Austyn Johnson | všichni herci

Největší showman je originální muzikál inspirovaný životem P. T. Barnuma, muže, pro nějž každá překážka a nezdar byly jen dalším odrazovým můstkem na pouti ke hvězdám. A právě díky jeho vizionářství a energii vznikl showbyznys.

Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou jediným bohatstvím, které zrovna má k dispozici. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, za to však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci.

Největší showman je originální muzikál inspirovaný životem P. T. Barnuma, muže, pro nějž každá překážka a nezdar byly jen dalším odrazovým můstkem na pouti ke hvězdám. A právě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 28 hlasů

Recenze filmu Největší showman

 • Recenze Největší showman na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Americký muzikál debutujícího režiséra Michaela Graceye Největší showman je inspirován životem muže jménem P.T. Barnum, který žil v letech 1810 – 1891 v USA, kde proslul jako „reklamní švindlíř“, popularizátor opery a především zakladatel cirkusu Barnum & Bailey. Tím reklamním švindlířem je myšleno to, že neviděl nic špatného na tom vzít nějakou starou slepou černošku a vydělávat peníze na vybírání vstupného od lidí, kteří si chtějí poslechnout historky od „stošedesátileté bývalé kojné George Washingtona“ (pochopitelně smyšlené, což ale ti lidé nevěděli). Zkrátka se považoval za showmana a nedělalo mu problém trochu si přikrášlit skutečnost, pokud se diváci dočkali za své peníze odpovídajícího zážitku. O tom ale tento snímek moc není.

 • Recenze Největší showman na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Největší showman už v traileru slibuje velkolepou podívanou, a toho se jako diváci dočkáme. Barevné kostýmy a masky, kouzelné prostředí, úchvatná hudební čísla, kvalitní herecké výkony a zajímavý příběh s pozitivním posláním. To vše vystihuje prvotinu režiséra Michaela Graceyho. P. T. Barnum dal zázemí lidem, které odsoudila společnost i jejich rodiny, a to je jistě inspirativní. Nezbývá než jen dodat, že na tuhle show jen tak nezapomeneme.

 • Recenze Největší showman na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Na počátku 19. století měl malý kluk americký sen: Zprostředkovávat všem lidem zábavu, dovolit jim zapomenout na starosti každodenního života, a ukázat jim, že i "nestandardní" lidé (trpaslíci, vousaté ženy, siamská dvojčata) jsou také plnohodnostní členové naší společnosti. Z toho kluka vyrostl P.T. Barnum (Hugh Jackman), který založil nejdříve "muzeum kuriozit", ze kterého později vznikl velký cirkus se zvířaty, akrobaty a nestandardními lidmi. A ti všichni rozdávali radost, bojovali proti předsudkům, a P.T. Barnum miloval svou manželku a dvě dcery. Osud a zlí lidé byli proti nim, ale oni pomocí svého odhodlání a lásky (a peněz Zaca Efrona) vybojovali svou pravdu! Především bych se měl krátce zmínit o tom, že P.T. Barnum skutečně žil a skutečně provozoval muzeum a cirkus. A to je asi tak všechno, co má tento film společného se skutečností. Opravdový Barnum byl především proslavený podvodník (dal vzniknout termínu "barnumská reklama"), autor nejrůznějších sviňáren velkého kalibru, a vypadal o dost jinak než Hugh Jackman... Natáčet o tomto člověku povznášející optimistický muzikál, to je vskutku bizarní rozhodnutí, neboť se pro to hodí asi stejně jako Dr. Mengele. Nicméně, pokud aspekt "založeno na skutečných událostech" zcela ignorujete... Proč ne.

 • Recenze Největší showman na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Šéfa cirkusu P. T. Barnuma ve snímku Největší showman ztvárnil herecký idol Hugh Jackman. Výsledkem je přeromantizovaný film, který dopadl půl na půl.

 • Recenze Největší showman na Total film

  Recenze Total film 75

  Největší showman (2017) Sázka na jistotu. Muzikál natočený dle klasické šablony. Pohádka pro dospělé. Ale pěkná a naroubovaná na současný pop-rock. Neurazí a v paměti nějakou dobu určitě zůstane.

 • Recenze Největší showman na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Tak trochu bezpohlavní a neurážlivý muzikál, využívající kulis 19. století k zarámování zaměnitelného příběhu. Hudební čísla docela fungují, stejně jako pompézní okázalost cirkusu, ovšem chvíli po skončení ve vás žádné emoce nezůstanou. Třpytivá jednohubka.

Související články k filmu Největší showman

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Boj o život v nehostinné džungli a souboj tenisových rivalů

  Filmové premiéry: Boj o život v nehostinné džungli a souboj tenisových rivalů

  27. 12. 2017 10:00 Boj o život v nehostinné jihoamerické džungli, vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé a nejlepší světoví tenisté uvězněni vlastní kariérou. Poslední týden tohoto roku přináší tři filmové novinky.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Největší Showman vám v prosinci vykouzlí úsměv na tváři

  Největší Showman vám v prosinci vykouzlí úsměv na tváři

  15. 11. 2017 10:40 Největší Showman vypadá i po druhém traileru jako ten druhý film, na který si v prosinci budete chtít zajít. Většina z nás to ale možná toho 28. prosince nestihne a zajde si na Jackmana až v lednu, což ale na atraktivitě prezentovaného materiálu nijak neubírá. Naopak.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Selhání a trapasy, Matky na tahu o Vánocích a další trailerové novinky

  Selhání a trapasy, Matky na tahu o Vánocích a další trailerové novinky

  29. 6. 2017 14:11 Příšerná selhání a trapasy nesourodé partičky zpěvaček v pokračování komediální série Ladíme, hořkosladká komedie režiséra Akiho Kaurismäkiho Druhá strana naděje, šestnáctiletá dívka experimentující s drogami a sexem v dramatu Axolotl Overkill, drama Život za život, komedie Matky na tahu o Vánocích a mnoho dalších trailerových novinek uplynulého týdne.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.