Plakát k filmu: Návrat Agnieszki H.

Návrat Agnieszky H. Powrót Agnieszki H.

dokina.cz
7,3

Premiéra 16. 1. 2014
Česká Republika, Polsko, 2012, 77 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Agnieszka Holland | všichni herci

Polská režisérka Agniezska Holland (*1948) je držitelkou Oscara, točila s herci jako je Meryl Streep nebo Leonardo di Caprio. Svojí profesní dráhu začala studiem režie na pražské FAMU. Když se v roce 2012 do Čech pracovně vrátila, aby natočila mimořádně silný a úspěšný seriál Hořící keř, svolila k natočení dokumentu, ve kterém na svá studia v Česku vzpomíná. A nejen na studia, protože v Čechách našla svůj druhý domov a často se sem vrací.

Agniezska Holland nastoupila na FAMU v roce 1966 a zažila tak v Praze jak srpen 1968, tak upálení Jana Palacha, kterému věnovala právě sérii Hořící keř. V roce 1971 se dokonce ocitla ve vězení. Zažila radostné období pražského jara i plíživý nástup normalizace. Její vzpomínky nám tu dobu velmi silně připomínají a také odkazují k době, kdy na pražské FAMU studovali její nejúspěšnější absolventi od Miloše Formana po Věru Chytilovou. Portrét Agnieszky Hollandové je kromě osobní historie i svižným a odlehčeným pohledem na českou společnost, která je k sobě někdy až moc kritická, ale která se tak ráda vzdává ideálů, za které ještě před pár dny byla ochotná položit život.

Film uvádíme do kin 16. ledna, protože jeho téma je silně provázáno s osudovým okamžikem našich dějin, s upálením Jana Palacha v roce 1969, jehož 44. výročí si právě 16. ledna 2014 připomeneme.

Polská režisérka Agniezska Holland (*1948) je držitelkou Oscara, točila s herci jako je Meryl Streep nebo Leonardo di Caprio. Svojí profesní dráhu začala studiem režie na pražské ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.