Plakát k filmu: Na mléčné dráze

Na mléčné dráze On the Milky Road

dokina.cz
6,4

Premiéra 11. 5. 2017
USA, Mexiko, Srbsko, 2017, 125 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Andrzej Wajda, Emir Kusturica | celý štáb
Hrají:
Monica Bellucci, Aleksandra Justa, Emir Kusturica, Zofia Wichłacz, Sergej Trifunović | všichni herci

Emir Kusturica se po dlouhých letech vrací po boku Monicy Bellucci v hlučné a divoké komedií s prvky moderní pohádky.

Kosťa vozí uprostřed válečné zóny mléko na oslu cestou necestou. Při jedné ze zastávek se seznámí s okouzlující ženou, která se ukrývá uprostřed země nikoho před svým zlověstným nápadníkem. Stačí chvilka a oba k sobě zahoří téměř pohádkovou náklonností. Kusturica natočil emotivní romanci, která připomíná, proč v devadesátých letech patřil k hvězdám evropského filmu. Lovestory Na mléčné dráze je nostalgickým ohlédnutím po předminulé dekádě a okouzluje příběhem o lásce v době, která jí nepřeje.

Emir Kusturica se po dlouhých letech vrací po boku Monicy Bellucci v hlučné a divoké komedií s prvky moderní pohádky. Kosťa vozí uprostřed válečné zóny mléko na oslu cestou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Na mléčné dráze

 • Recenze Na mléčné dráze na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Výrok, že každý filmař točí po celý život vlastně jeden film, by mohl Emir Kusturica podepsat. Ani ve snímku Na mléčné dráze, kde navíc sám hraje po boku Moniky Bellucci, totiž nezapře svůj rukopis – který však z původně překvapivé, živelné představivosti pomalu přerostl v autorskou manýru.

 • Recenze Na mléčné dráze na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Co se týče celkového dojmu, tak jde jistě o kvalitní filmařské dílo. Kusturica je jedním z největších evropských režisérů a je jasné proč. Umí natočit film, který nás jednak pobaví, je nám z něj smutno a na konec nás přivede k zamyšlení nad některými jeho prvky. Z jeho hereckého výkonu je však patrné, že by se měl spíše více držet režírování než hraní. Dohromady s ostatními herci však působí jeho výkon mile a nijak neurazí. Stejně ale spíše pobaví výkony herců ve vedlejších rolích, díky kterým má Na mléčné dráze úroveň. Velkým plusem snímku je i hudba, která dodává příběhu to správné vyznění. Když se zkombinují všechny tyto prvky ještě se surrealistickým nádechem díla a momenty ze života zvířat, tak dostaneme dobrý a poutavý film, který věrné Kusturicovi fanoušky jistě nezklame.

 • Recenze Na mléčné dráze na Total film

  Recenze Total film 60

  Na mléčné dráze (2016) Kusturica v Mléčné dráze nechal běžet svou fantazii ve vysokých obrátkách. Pro ty, kteří Kusturicovy filmy znají, nebude tenhle snímek žádné velké překvapení, protože režisérova témata se nezměnila. Svou letitou rozmáchlost vygradovanou šílenstvím a absurdností balí ale tentokrát trochu nostalgicky do hávu magického realismu. Asi stárne - a to nemyslím hanlivě. Jen je asi i z toho důvodu komplikovaněji čitelný jako autor a jeho manýra se zároveň dostává víc a víc ke slovu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Na mléčné dráze

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Akční fantasy a vzplanutí vášní na anglickém venkově

  Filmové premiéry: Akční fantasy a vzplanutí vášní na anglickém venkově

  10. 5. 2017 10:00 Klasický příběh jako nové akční fantasy, emotivní romance, internátní škola pro problémové mladistvé, strhující filmová kronika podle neuvěřitelného, skutečného příběhu prokleté rodiny slavného malíře, byt skrývající děsivé tajemství a zdánlivě poklidný anglický venkov roku 1865. V tomto týdnu čeká na české diváky 6 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ztracené město Z, thriller plný bizarních experimentů a další trailery uplynulého týdne

  Ztracené město Z, thriller plný bizarních experimentů a další trailery uplynulého týdne

  23. 2. 2017 11:00 V uplynulém týdnu se opět objevila spousta filmových trailerů všech možných žánrů. Velkou dávku dobrodružství přinese Ztracené město Z a Král Artuš: Legenda o meči. Fanoušky ponuré atmosféry jistě nezklame thriller The Institute, který se odehrává v 19. století a je plný bizarních experimentů. Jak se dá provozovat ilegální kasíno v suterénu domu? To nám ukáže komedie The House. Určitě mrkněte i na další zajímavé trailery z našeho článku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.