Plakát k filmu: Na krátko

Na krátko Na krátko

dokina.cz
7,2

Premiéra 24. 5. 2018
Česká Republika, 2018, 104 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Jakub Šmíd | celý štáb
Hrají:
Petra Špalková, Marta Vančurová, Martin Finger, Jindřich Žampa | všichni herci

Na krátko je drama o chlapci Jakubovi, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou iluzí se vyrovnat, a nebo… skončit špatně. Pomoct mu nemůže nikdo. Ani matka, protože to ona mu lhala a tu pohádku o tatínkovi, který se mu nemůže věnovat, protože brázdí moře na zaoceánské lodi, si vymyslela. Ani otec, který na něj ve skutečnosti celý život kašlal a teď se chce starat, ale jen proto, že o něj jeho “opravdový” syn z manželství nestojí. A ať je jaký chce, kapitán tedy rozhodně není. Ani sestra Pavlína, která je ve svých šestnácti též také prahu zjištění, že život je úplně jiný, než si ho představovala, a které to srdce zlomí úplně stejně.

Na krátko je příběh o dětech, které předčasně dospívají, protože už tu nejsou celé rodiny, aby je chránily před tím, jaký svět skutečně je. A které svoji zkoušku z dospělosti musejí skládat předčasně. A o dospělých, kteří nevědí, jak jim pomoci. Jak by mohli, když nedokážou pomoct ani sobě.

Na krátko je drama o chlapci Jakubovi, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou iluzí se vyrovnat, a nebo… skončit ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Na krátko

 • Recenze Na krátko na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Malý Jakub žije v hnusném malém městě (Děčín?) v nepříliš bohaté rodině. Pouze myšlenky na otce (který rodinu opustil a žije ve Švédsku) mu pomáhají přežít doma s matkou, která se příliš stará, a šestnáctiletou nevlastní sestrou, která ho záměrně vytáčí (protože její otec je v USA a "bohatý"). A samozřejmě, Jakuba také šikanují spolužáci ve škole. Psychoteror zintenzivní ve chvíli, kdy na delší návštěvu přijede sociopatická babička, a kdy Jakub začne zjišťovat, že jeho táta pravděpodobně nežije ve Švédsku, ale na vedlejším sídlišti... Mladý režisér Jakub Šmíd natočil před pár lety film Laputa , u kterého jsem oceňoval jeho atmosféru, ale nebyl jsem příliš nadšený z jeho neexistujícího scénáře . Scénář k Na krátko psala Petra Soukupová (která měla sex a dceru s Tomášem Baldýnským, kreativním producentem tohoto filmu) podle vlastní oceňované novely. A scénář je dobrý.

 • Recenze Na krátko na Total film

  Recenze Total film 80

  Na krátko (2018) Vlastně se dá říct, že s příchodem snímku Na krátko jsem si trochu oddechla, neboť se zdá, že český hraný film má ještě naději. Zcela upřímně se přiznávám, že už konečně nemusím slovenským sousedům „závidět“ snímky jako je Nina nebo Špína. Určitě se běžte tento film podívat. Jsem si jistá, že to budete po projekci vidět přinejmenším velmi podobně.

 • Recenze Na krátko na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Takový film jako Na krátko u nás vzniká vzácně. Příběh o dětech, ale ne pro ně, vyprávěný s citem a bez sentimentu. Jen si neujasnil, koho by chtěl oslovit kromě festivalových porot.

 • Recenze Na krátko na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Od filmu podle díla Petry Soukupové nemůžeme očekávat, že se budeme smíchy popadat za břicho. Naopak nás čekají reálně vykreslené každodenní problémy jedné nepříliš šťastné rodiny. S hrdiny budeme prožívat ztrátu iluzí, složité vztahy a dospívání, hledání sebe sama a zjišťování, že to, co mají, je bohužel i bohudík možná to nejlepší, co můžou dostat. Na takovou podívanou ale není každý divák stavěný. Pro milovníky sociálních dramat to ovšem bude uspokojivý zážitek.

Trailer k filmu

Související články k filmu Na krátko

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nejoblíbenější syčák v galaxii a pašování drog v Amsterdamu

  Filmové premiéry: Nejoblíbenější syčák v galaxii a pašování drog v Amsterdamu

  23. 5. 2018 10:00 Zbrusu nové dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii, znovunabitá touha po romantice a dobrodružství, slušňák na nebezpečné pašerácké stezce, vysoký košatý strom ničící sousedské vztahy a drama o chlapci, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla velká lež. V tomto týdnu čeká na české diváky 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.