Plakát k filmu: Na konci světa

Na konci světa God's Own Country

dokina.cz
7,8

Premiéra 25. 1. 2018
Anglie, 2017, 104 min, od 15 let

Žánr:
drama, romantický

Johnny Saxby (Josh O’Connor) pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v místní hospodě a příležitostným sexem. Ve chvíli, kdy se na farmu dostává atraktivní rumunský pomocník Gheorghe (Alec Secareanu), začíná být Johnny konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Během sezóny jehňat spolu oba dva začínají pracovat stale intenzivněji a stejně intenzivně se začíná vyvíjet jejich osudový vztah, který může oběma navždy změnit život. Na konci světa je podmanivým a tísnivě krásným debutem Francise Leeho, který je zasazen do prostředí rurálního Yorkshiru.

Johnny Saxby (Josh O’Connor) pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v místní hospodě a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Recenze filmu Na konci světa

  • Recenze Na konci světa na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 70

    Na konci světa je velmi zajímavým příspěvkem do letošní kinematografie. Snímek, který mnozí kritici označují za Zkrocenou horu po yorkshirsku, ukazuje frustraci, osamělost a bezvýchodnost některých etap života, které dokáže osvětlit jen láska. Kamera nás navíc neušetří žádného méně příjemného momentu, naopak. Záběry na mrtvá zvířata nebo syrové sexuální scény podtrhují celkový dojem filmu a ten je takový, že tenhle počin určitě stojí za to zhlédnout. I přesto, že to není žádná veselá podívaná.

Trailer k filmu

Související články k filmu Na konci světa

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Únos podle skutečné události a epické finále trilogie Labyrint

    Filmové premiéry: Únos podle skutečné události a epické finále trilogie Labyrint

    24. 1. 2018 11:00 Příběh únosu natočen podle skutečné události, epické finále trilogie Labyrint, kombinace hraného filmu a animace originálních olejomaleb, gay romance a nejsuverénnější britský debut posledních let, třicátnice Paula odmítající přijmout roli pasivní oběti, nová dobrodružná pohádka s Martinem Dejdarem a Kateřinou Brožovou. Tento týden přináší šest filmových premiér a duet světově proslulého tanečníka Mikhaila Baryshnikova a dvorní tanečnice švédského choreografa Mats Eka.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.