Plakát k filmu: Na hraně zítřka 3D

Na hraně zítřka Edge of Tomorrow

dokina.cz
8,2

Premiéra 5. 6. 2014
USA, 2014, 113 min, od 12 let

Žánr:
akční, sci-fi
Režie:
Doug Liman | celý štáb
Hrají:
Tom Cruise, Emily Blunt, Brendan Gleeson, Bill Paxton, Jonas Armstrong, Tony Way | všichni herci

Příběh filmu se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, hmyzu podobní mimozemšťané, vytrvale útočí na Zemi a mění velká města v hromadu sutin s milióny lidských obětí. Žádná armáda na světě není schopna odolat rychlosti, brutalitě ani zdánlivé předvídavosti mimických bojovníků či jejich telepaticky komunikujících velitelů. Nyní však armády celého světa spojily své síly k poslednímu zoufalému útoku proti mimozemským hordám. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který se nikdy nezúčastnil ani jediné bitvy, je náhle degradován a poté je bez přípravy a s mizernou výzbrojí nasazen do téměř sebevražedné akce. Cage je během několika minut zabit, ale před svou smrtí se mu podaří zabít Alphu. Jakýmsi zázrakem opět ožívá na začátku stejného proklatého dne a musí znovu bojovat a umřít... a znovu a znovu. Přímým fyzickým kontaktem s mimozemšťanem se dostal do časové smyčky, ve které je odsouzen opakovaně prožívat stále stejnou bitvu.

V každé další časové smyčce je však Cage otrlejší, zkušenější a mazanější a v boji proti Mimikům dokáže své rozvíjející se schopnosti lépe využívat. V boji mu po boku stojí i příslušnice zvláštních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která pustoší řady Mimiků více než kdokoliv z pozemšťanů. Každá opakující se bitva proti mimozemšťanům je pro Cage a Ritu příležitostí pro nalezení klíče k vyhlazení vetřelců a záchraně Země.

Příběh filmu se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, hmyzu podobní mimozemšťané, vytrvale útočí na Zemi a mění velká města v hromadu sutin s milióny lidských obětí. Žádná ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 24 hlasů

Recenze filmu Na hraně zítřka 3D

 • Recenze Na hraně zítřka 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Tom Cruise potvrzuje, že si už čtvrtou dekádu zvládá vybírat projekty tak jako žádná jiná velká hollywoodská star. Tentokrát se řítí ve sci-fi nářezu, v němž opakovaně bojuje proti emzácké invazi - a ani na sekundu přitom neztratí odhodlání, zápal a válečné schopnosti, stejně jako humor a vychytralost. Režisér Doug Liman ve své vrcholné chvíli přináší našlapanou podívanou, která je nejlepší esencí letní filmové zábavy pro multiplexy.

 • Recenze Na hraně zítřka 3D na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Blízká budoucnost. Lidstvo bojuje s invazí hmyzoidních mimozemšťanů, kteří prozatím okupují Evropu, ale už si brousí zuby na Anglii a pak hurá přes moře. Tom Cruise je Cage, vojenský zpravodaj Americké armády, který má v Británii připravovat reklamní kampaň, ale díky brutálnímu zdejšímu generálovi (Brendan Gleeson) je proti své vůli poslán na frontu, do velké invaze. Kde během několika minut zemře. ...a probudí se v kasárnách den před invazí. Znovu prožije jednodenní výcvik i invazi a znovu umře. A znovu se probudí v kasárnách den před invazí... Prostě je to něco jako Na hromnice o den více , ale se zlými mimozemšťany a s bojovými exoskeletony.

 • Recenze Na hraně zítřka 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Film Na hraně zítřka se sice zasekl v čase, ale šlape jako švýcarské hodinky. Vše je nám servírováno přesně v tu správnou dobu, aby ani na chvíli nezakolísala naše pozornost. Dostaneme akci, humor i odhalování tajemství Mimiků a nebude nám ani trochu vadit, vydat se na cestu znovu. Ba právě naopak, budeme se těšit na návrat na základnu Heathrow.

 • Recenze Na hraně zítřka 3D na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Blízká budoucnost. Na Zemi zaútočili mimozemšťané a úspěšně obsadili celou Evropu (pokud jsem to správně pochopil, tak invaze začala v ČR, což je roztomilé). Hrozí, že začnou expandovat do zbytku světa. Generál britské armády (Brendan Gleeson) proto vysílá vyškolenou vojenskou jednotku vyzbrojenou speciálními mechanickými bojovými obleky na překvapivý výsadek na pobřeží Francie. Do prvních linií je vyslán proti své vůli i vojenský marketingový poradce (či co), podplukovník Bill (Tom Cruise), který se sám boje nikdy neúčastnil. Na základně je degradován a zařazen mezi obyčejné vojáky, připravující se na útok. Z akce se ale vyklube debakl a výsledkem jsou jatka, během nichž všichni téměř okamžitě zemřou, včetně Billa, který ale stihne před smrtí zabít jednoho většího mimozemšťana a je potřísněn jeho tělními tekutinami. Následně se probudí znovu na základně několik hodin před výsadkem. Den proběhne zcela stejně. Vojáci se chystají do akce, jsou zabíjeni, Bill opět zemře – a zas se ocitne zpět na základně. Uvědomí si, že se dostal do časové smyčky…

Trailer k filmu

Související články k filmu Na hraně zítřka 3D

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.