Plakát k filmu: My

My Us

dokina.cz
6,6

Premiéra 28. 3. 2019
USA, 2019, 121 min, od 15 let

Žánr:
thriller, horor
Režie:
Jordan Peele | celý štáb
Hrají:
Kara Hayward, Anna Diop, Elisabeth Moss, Lupita Nyong'o, Shahadi Wright Joseph, Yahya Abdul-Mateen II | všichni herci

Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong´o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít.

Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong´o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu My

 • Recenze My na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Rodina Wilsonových (Adelaide, Gabe a jejich děti Zora a Jason) je ve svém domě překvapena svými dvojníky. Vypadají skoro jako oni, ale chovají se spíš jako zvířata, dorozumívají se především skřeky, a ohrožují Wilsonovy nůžkami. A mají na sobě červené kombinézy. A jejich přítomnost asi nějak souvisí s traumatizujícím zážitkem, který měla Adelaide v dětství ve strašidelném zrcadlovém bludišti na pouti. To je asi tak všechno, co mohu bez spoilerování prozradit o novém filmu od tvůrce Uteč . (Spoilery najdete níže.) Bez spoilerů mohu také napsat, že na rozdíl od distributora a některých kolegů rozhodně nepovažuji tento film za horor, a to v jakémkoliv smyslu a s jakýmkoliv přívlastkem. Nikdy během celého filmu jsem nebyl vystrašený, vylekaný, napnutý, nervózní, nic podobného. Ani na sekundu. Všechny scény, které by potenciálně měly asi být strašidelné, mi připadaly extrémně předvídatelné, nezajímavě napsané, nezajímavě natočené a hlavně nudné . Hrozně nudné. A občas nechtěně vtipné.

 • Recenze My na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  V roce 1986 se černošská holčička zatoulá na pouti do zrcadlového bludiště, odkud si odnese traumatizující zážitek – v jednom ze zrcadel totiž spatří místo svého odrazu svou dvojnici (nebo si to alespoň myslí). Následuje skok do současnosti, kdy je z holčičky dávno dospělá žena, která má sama dospívající dceru, mladšího syna a manžela, a jede s nimi na rodinnou dovolenou do domu na pláži. Tam je pak jednoho večera přepadne jiná čtyřčlenná rodina, která ovšem vypadá stejně jako oni – resp. vypadá jako jejich zlé, pokřivené klony, které je chtějí zabít.

 • Recenze My na Total film

  Recenze Total film 65

  My (2019) Dá se říct, že My je velmi slušný thriller řízlý zajímavým pokusem o jakýsi přesah. Když má ale dojít k jeho vysvětlení a zapadnutí všech koleček do funkčního strojku, wow efekt se bohužel nedostaví. Spíše nevěřícná otázka: "Cože, to bylo jako ono?" Výtečný horor Uteč tedy zůstal v Peelově filmografii nepřekonán.

 • Recenze My na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Jordan Peele chtěl svým novým filmem hrozně moc sdělit, až se do toho zamotal hned po startovním výstřelu. Zbytek už není pokus o rekord, ale spíš kronika smutného omylu talentovaného vizionáře. Peníze ale vydělá, tak to snad příště zas nasadí na správnou kolej.

Související články k filmu My

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.