Plakát k filmu: Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník High School Musical 3: Senior Year

dokina.cz
4,0

Premiéra 4. 12. 2008
2008, 107 min

Žánr:
komedie, rodinný, drama, romantický, muzikál

Díky mezinárodnímu castingu, kterého se zúčastnilo více než tisíc mladých herců z různých koutů USA, Kanady a Velké Británie, budou představeny tři mladé nastupující hvězdy muzikálové scény: Matt Prokop, Justin Martin a Jemma McKenzie-Brownová.
V připravovaném filmu Walt Disney Pictures "Muzikál ze střední 3", jehož podtitul v originále zní "Senior Years", byli herci obsazeni do rolí starších studentů říkajících si Wildcats.

Tři nové tváře
Trojice hvězdných nováčků rozšíří herecké obsazení předchozích dvou filmů, a tak se opět můžeme těšit na již známé tváře: Zac Efron, Vanessa Hudgensová, Ashley Tisdaleová, Lucas Grabeel, Corbin Bleu a Monique Colemanová. Natáčení zbrusu nového filmu začíná již koncem tohoto měsíce pod režijním vedením Kennyho Ortegy, jenž je podepsán pod oběma předchozími snímky pro Disney Channel.

Ortega k přípravám třetího filmu říká: "V báječném scénáři Petera Barsocchiniho přibyly tři nové postavy. Tak jsme zorganizovali masivní casting napříč severní Amerikou a Anglií, abychom našli ty správné mladé herce. A jsme si jisti, že s těmito talentovanými umělci přichází do našeho třetího filmu ze střední školy East High spousta humoru, překvapení, nová zápletka a skvělá muzikálová zábava. Jemma je jednou z mnoha mladých hereček, které jsme potkali v Londýně. Zapůsobila na nás svými pěveckými a tanečními výkony a navíc je ohromně bezprostřední a spontánní. Matt má úžasné osobní kouzlo a výrazný smysl pro humor. A Justin je osobnost se silným charismatem a k tomu je ještě skvělý komediální herec, který umí velmi dobře tančit."

První dva díly měly celosvětový úspěch
"Muzikál ze střední" měl na americkém televizním kanálu Disney Channel premiéru v lednu 2006 a rázem se stal nejsledovanějším filmem této stanice. Celosvětově se krátce nato zařadil mezi divácké hity, když byl odvysílán dalšími 27 televizními stanicemi. Dohromady jej vidělo na 250 milionů diváků ve více než 20 jazykových verzích a ve 100 zemích světa včetně Čínské lidové republiky. Soundtrack k filmu dosáhl v roce 2006 na první příčku americké hitparády a ve stejném roce se stal nejprodávanějším televizním filmem na DVD.

Druhý a právě připravovaný třetí film tedy navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny.

"Muzikál ze střední 3" nám ukazuje studentské "mazáky" Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.

Díky mezinárodnímu castingu, kterého se zúčastnilo více než tisíc mladých herců z různých koutů USA, Kanady a Velké Británie, budou představeny tři mladé nastupující hvězdy ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 37897 hlasů
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.70 CZK 231.40 CZK Přehrát online

Recenze filmu Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

  • Recenze Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník na fffilm

    Recenze fffilm 20

    Viděl jsem (dobrovolně) první Muzikál ze střední , ale přesto, že to bylo před pouhými dvěma lety, na jeho děj a hrdiny jsem dávno zapomněl, takže pro mě byl třetí díl především přehlídkou neznámých tváří, se kterými bych se pravděpodobn měl kamarádit díky předchozím dvěma filmům: Hlavní hrdina je basketbalista a fešák. Hlavní hrdinka je fešanda a hispánka. Sourozenci-dvojčata jsou bohatí, fešáci a mají rádi showbusiness. Další hrdina je basketbalista, fešák a černoch. Další hrdinka je fešanda a choreografka. A má brýle... A všichni dohromady studují v posledním ročníku gymnázia, i když v celém filmu není jakákoliv zmínka o studiu nebo maturitě. Jejich život pozůstává pouze z toho, že se připravují na školní představení a řeší dilemata, zda jít raději na uměleckou školu nebo na univerzitu, kde je slavný basketbalový tým. Žádná z postav nepůsobí ani trochu sympaticky nebo zajímavě, úplně všechny jsou pouze pubertální verze Kenů a Barbín, ale chovají se ještě slušněji a ctnostněji než Kenové a Barbíny. Vzhledem k navýšenému rozpočtu (první dva filmy byly pouze televizní) je překvapivé, jak lacině film působí. Když se občas filmaři odváží trochu pohnout s kamerou, je to téměř rušivé. Nejvýpravnější jsou hudební čísla, která se snaží vykrádat slavné filmové muzikály minulých desetiletí, ale nedaří se jim to, a především - vůbec žádná z nejméně tuctu písniček není ani v nejmenším zapamatováníhodná. Všechny jsou jen profesionálně naaranžované nic. Možná vás nepřekvapí, že se dospělému muži třetí Muzikál ze střední nelíbí a budete se domnívat, že tak je to v pořádku a jeho cílová skupina z něj bude nadšená stejně jako z prvních dvou. Možná z něj nadšená bude, nicméně témuž "dospělému muži" se velice líbil Hairspray , Mamma Mia! a - pozor - považuje za poměrně příjemný zážitek i první Muzikál ze střední ! P.S: Film bude v našich kinech dabovaný, písničky zůstanou titulkované. Ci 20% (Původně psáno pro měsíčník Cinema . Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

Související články k filmu Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.