Plakát k filmu: Muž, který zabil Dona Quijota

Muž, který zabil Dona Quijota Man Who Killed Don Quixote, The

dokina.cz
6,0

Premiéra 5. 7. 2018
Anglie, Španělsko, Portugalsko, 2018, 132 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, sci-fi
Režie:
Terry Gilliam | celý štáb
Hrají:
Adam Driver, Jonathan Pryce, Ismael Fritschi, Stellan Skarsgård, Olga Kurylenko, José Luis Ferrer | všichni herci

Toby býval idealistickým filmovým studentem. Jeho ztvárnění příběhu Dona Quijota, které natočil v malebné španělské vesnici, mělo obrovský úspěch. Ale to bylo kdysi. Z Tobyho se stal arogantní a cynický režisér reklam. Peníze a sláva ho změnily k nepoznání. A tak zatímco se ve Španělsku snaží dokončit natáčení nové reklamy, užívá si s manželkou svého šéfa.

Poté, co se Tobymu dostane do rukou stará kopie jeho studentského filmu, vydává se na místo, kde před mnoha lety svůj opus vytvořil. Zjišťuje, že jeho tehdejší počin měl na obyvatele ospalé vesnice stašlivý vliv.

Potkává starého pomateného výrobce obuvi, který se domnívá, že je Don Quijot a Toby jeho Sancho Panza. Toby se ocitá uvězněný v bizarních fantaziích starého pána. Rozlišit realitu od fikce je pro něj stále těžší. V průběhu svých komických a stále více surrealistických dobrodružství je Toby nucen čelit tragickým důsledkům filmu, který navždy změnil naděje a sny malé vesničky.

Může Toby získat zpět svou lidskost? Může Don Quijot přežít své šílenství?

Toby býval idealistickým filmovým studentem. Jeho ztvárnění příběhu Dona Quijota, které natočil v malebné španělské vesnici, mělo obrovský úspěch. Ale to bylo kdysi. Z Tobyho se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -

Recenze filmu Muž, který zabil Dona Quijota

 • Recenze Muž, který zabil Dona Quijota na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Reklamní režisér Toby (Adam Driver) natáčí ve Španělsku reklamu, a přitom náhodou přichází na to, že nedaleko se nachází vesnice, ve které před 10 lety, jako filmový student plný ideálů, natočil svůj debut, příběh Dona Quijota. Vydává se do vesnice, kde natáčel, a nachází zde starého ševce (Jonathan Pryce), kterého před lety obsadil do titulní role - a on se mezitím zbláznil a domnívá se, že je pravým Donem Quijotem, a že Toby je jeho Sancho Panza. Díky souhře náhod je Toby zatčen, "Don Quijote" ho ho osvobodí (a zabije nejméně jednoho policistu), a společně se vydávají hledat dobrodružství, lásku, smysl života a větší rozpočet... Terry Gilliam se snažil tento film natočit téměř 30 let s asi půl tuctem různých slavných herců v roli Dona Quijota. V roce 2002 byl do kin (včetně těch našich) uveden dokument Ztracen v La Mancha ( ZVLM ), který vypráví o jednom z Gilliamových neúspěšných pokusů film natočit, a rozhodně byste ho měli vidět předtím, než půjdete na Muže, který zabil Dona Quijota ( MKZDQ ). A to z vícero důvodů.

 • Recenze Muž, který zabil Dona Quijota na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Každému fanouškovi režiséra Terryho Gilliama se muselo po zhlédnutí dokumentu Ztracen v La Mancha sevřít srdce. Tento celovečerní „film o filmu“ z roku 2002 je totiž svědectvím o sérii katastrof, které postihly Gilliamovo tehdejší natáčení jeho vysněného filmu Muž, který zabil Dona Quijota, inspirovaného slavným španělským hrdinou z románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. Od začátku prokletý snímek sice kvůli zcela rozpadlé produkci, nedostatku financí, povodněmi zničeným kulisám a onemocnění hlavního představitele nevznikl, leč nic z toho nezničitelnému srdcaři Gilliamovi nezabránilo vzdát se svého snu.

 • Recenze Muž, který zabil Dona Quijota na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Snímek je stejně zamotaný a bizarní jako sny, stejně svérázný jako jeho tvůrce. Nikdo vám nemůže zaručit, že tenhle počin budete mít rádi, ani pokud jste Terryho příznivcem. Trvalo skoro třicet let, než konečně přivedl své vysněné dítko do kin, a někteří diváci si bezpochyby budou klást otázku, zda TOHLE stálo za tu námahu. Terrymu ano. Ví, že se najde alespoň pár Quijotů, kteří podlehnou stejnému druhu bláznovství a z kina budou odcházet unešení. Třeba jste jedním z nich.

 • Recenze Muž, který zabil Dona Quijota na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Zábavný, hravý, pestrobarevný, ale také pěkně šílený snímek bez jednoznačných interpretací a všeobjímajících pohledů na svět. Při správném naladění a ochotě ponořit se do světa imaginace báječný zážitek.

 • Recenze Muž, který zabil Dona Quijota na iDnes

  Recenze iDnes 55

  S projektem Muž, který zabil Dona Quijota přišel režisér Terry Gilliam před devětadvaceti lety. Až nyní jej dovedl do kin. Stojí výsledek za tolik úsilí?

Související články k filmu Muž, který zabil Dona Quijota

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na co jít DOKINA: Nová marvelovka, očekávaný Don Quijote i Manžel na zkoušku

  Na co jít DOKINA: Nová marvelovka, očekávaný Don Quijote i Manžel na zkoušku

  6. 7. 2018 12:12 Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě našeho nového pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Smrtící experiment a marvelovští superhrdinové

  Filmové premiéry: Smrtící experiment a marvelovští superhrdinové

  4. 7. 2018 10:00 Smrtící sociologický experiment, nová kapitola o zmenšujících se superhrdinech, rozmazlený playboy s totální ztrátou paměti, dlouho očekávaný film režisérského mistra Terryho Gilliama, spolek zločinců s vysokoškolskými tituly a dobrodružné drama inspirované skutečným příběhem dvou svobodomyslných lidí prožívajících největší dobrodružství svého života. Tento týden přináší 6 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.