Plakát k filmu: Mustang

Mustang Mustang

dokina.cz
7,6

Premiéra 24. 3. 2016
Francie, 2015, 97 min

Žánr:
drama
Režie:
Deniz Gamze Ergüven | celý štáb
Hrají:
Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Tugba Sunguroglu, Elit Iscan, Ilayda Akdogan, Nihal G. Koldas | všichni herci

Pět sester žijících na venkově severního Turecka se jednoho slunečného dne vrací ze školy a nevinně se dává do hry u jezera se zdejšími chlapci. Avšak to, co je pro ně bezelstná hra, je pro jejich tradičně smýšlející babičku a strýčka nepřípustný a imorální skandál, který nevhodně odhaluje jejich bující sexualitu. Domácnost se pro dívky okamžitě mění ve vězení, kde jsou sestry izolovány od okolního života, vychovávány ke správným mravům a nuceny k dodržování tradiční role ženy v muslimské společnosti.

Pět sester žijících na venkově severního Turecka se jednoho slunečného dne vrací ze školy a nevinně se dává do hry u jezera se zdejšími chlapci. Avšak to, co je pro ně bezelstná ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Mustang

  • Recenze Mustang na FilmSpot

    Recenze FilmSpot 70

    Francouzský film Mustang sice reprezentoval Francii na letošních Oscarech v kategorii Nejlepší cizojazyčný film, leč oním jazykem je turečtina, neb celý jeho děj se odehrává v Turecku, odkud také původně pochází jeho režisérka Deniz Gamze Ergüven, pro niž Mustang představuje značně výrazný debut.

Související články k filmu Mustang

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: setkání superhrdinů a nejděsivější horor

    Filmové premiéry: setkání superhrdinů a nejděsivější horor

    23. 3. 2016 10:00 Setkání superhrdinů, nejoriginálnější a nejděsivější horor posledních let, kombinace hrané akce s 3D a 2D animací, pátrání po obávaném sériovém vrahovi nebo cesta dvou mužů na hřbetech koní za svobodou. Čeští diváci se v tomto týdnu mohou těšit na třináct filmových premiér, mezi kterými si vybere téměř každý.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.