Plakát k filmu: Mumie

Mumie Mummy, The

dokina.cz
4,9

Premiéra 8. 6. 2017
USA, 2017, 120 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, horor, fantasy
Režie:
Alex Kurtzman | celý štáb
Hrají:
Sofia Boutella, Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis, Jake Johnson, Javier Botet | všichni herci

Mumie versus Tom Cruise. Studio Universal připravilo fanouškům impozantní filmový zápas, ve kterém se střetnou dvě legendy. Tento souboj bude mít podobu výpravného akčního dobrodružství, jež má být prvním dílem velkolepé série, která nás zavede do světa bohů a monster.

Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll (Russell Crowe) má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele – Nicka.

Mumie versus Tom Cruise. Studio Universal připravilo fanouškům impozantní filmový zápas, ve kterém se střetnou dvě legendy. Tento souboj bude mít podobu výpravného akčního ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 12 hlasů

Recenze filmu Mumie

 • Recenze Mumie na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Svižná hororová "cruiseovka" aneb solidní rozjezd nového filmového vesmíru. Mumie není největším ani nejúžasnějším popcornem roku, nabízí ale dost žánrových pochutin na to, aby splnila všechna rozumná očekávání. Pokud půjdete na akční jízdu, v níž Tom Cruise čelí prastarému zlu a vytrvale zdrhá před nemrtvými, měli byste být spokojeni. Kurtzman totiž řemeslně nezklamal, trikaři si zase jednou mákli a celé je to velmi poctivá práce, která je v záplavě epického digiblbnutí nečekaně osvěžující.

 • Recenze Mumie na iDnes

  Recenze iDnes 40

  I velkorysý fanoušek strašidelných pohádek bude asi z Mumie odcházet hladový. Nová verze, která vstupuje do kin, totiž nemá nic ze šťavnaté domácí zabijačky. Připomíná průmyslovou jitrničku.

 • Recenze Mumie na Total film

  Recenze Total film 65

  Mumie (2017) Nová Mumie je lehce nadprůměrným popcornem, který sice zažene nudu v horkých letních dnech, ale přeci jen, startuje nové univerzum a bohužel to není moc vidět. Cruise si sice producentsky vše ošéfoval a do blbiny ani tentokrát nevstoupil, ovšem nové Mission Impossible nebo Na hraně zítřka jsou po scénáristické stránce trošku někde jinde. I tak ale Universalům držím palce, jejich Dark Universe nabízí opravdu velký potenciál. Mumie tak drží v rukou osud celé palety monster, snad to na rozjezd bude stačit.

 • Recenze Mumie na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Na nové Mumii je nejzajímavější to, že jde o první film z připravovaného „Temného světa“ (Dark Universe) filmového studia Universal Pictures, které zejména ve 30. letech proslulo natáčením hororů, z nichž mnohé se staly kanonickými klasikami světové kinematografie. Záměrem je nyní oprášit všechna monstra z těchto filmů (v plánu na nejbližší roky je ještě Frankenstein, Frankensteinova nevěsta, nový Drákula, Fantom opery, Hrbáč z Notre Dame, Neviditelný muž, Netvor z Černé laguny a kdo ví, co ještě) a sjednotit je všechna do jednoho celistvého fikčního světa.

 • Recenze Mumie na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Mumie se nemohla rozhodnout, zda bude filmem akčním, dobrodružným, romantickým, hororem, nebo komedií. Takže to dopadlo asi jako když spolu pejsek a kočička dělají film a do scénáře dají všechno, co mají rádi. Pokud se ale chcete jen pobavit a blahosklonně přehlédnete pár klišé nebo hloupých dialogů, pak můžete být úplně klidně spokojení. Akce je zde dost, pěkné efekty, nejedna scéna umí skutečně vystrašit, a herecké osazenstvo úspěšně zachraňuje co se dá.

 • Recenze Mumie na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Stará známá se po letech v znovu ukázala na denním světle. Zřejmě se v sarkofágu neprospala příliš dobře, protože z letargie ji vytrhnout nedokáže ani energický Tom Cruise.

Související články k filmu Mumie

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 4 filmy, kterým unikly rozpracované trikové scény

  4 filmy, kterým unikly rozpracované trikové scény

  8. 6. 2017 17:00 Dnes vyráží do kin moderní remake Mumie, v němž zazáří Tom Cruise. Studio Universal tím startuje svůj vlastní pokus o cinematický filmový vesmír, kterému říká Dark Universe – po Mumii v něm dojde řada i na Frankensteinovu nevěstu a další slavné bestie ze stáje Universalu. Více než ambicemi však nová Mumie zaujala původní verzí svého prvního traileru. Ten totiž šel ven bez efektů i hudby, a výsledek byl... pozoruhodný. Podobné situace, kdy se filmaři seknou, jsou pro fajnšmekry toužící nahlédnout do zákulisí vzniku filmu velkým svátkem!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nová Mumie je tady a prý se moc nepovedla

  Nová Mumie je tady a prý se moc nepovedla

  8. 6. 2017 12:04 Chystáte se do kina na novou Mumii? Pak možná zpozorněte. Tom Cruise a Russell Crowe sice mohou být jakousi zárukou alespoň elementární kvality, ovšem Mumie se podle prvních ohlasů k jejich nejlepším filmům neřadí. Bohužel dopadla tak nějak mezi – není ani dobrá, ale ani vyloženě špatná.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tom Cruise proti Mumii a atentát na Heydricha

  Filmové premiéry: Tom Cruise proti Mumii a atentát na Heydricha

  7. 6. 2017 10:00 Tom Cruise v boji proti zaživa mumifikované princezně Ahmanet, nejnovější verze atentátu na Heydricha, satirická komediální roadmovie o panovníkovi, který se, ve snaze zachránit svou zemi před rozpadem, vydává na nečekaně dobrodružnou cestu napříč Balkánem a recidivistova cesta za štěstím. V tomto týdnu na nás čekají 4 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.