Plakát k filmu: Můj život Cuketky

Můj život Cuketky Ma vie de Courgette

dokina.cz
7,8

Premiéra 7. 12. 2017
Francie, Švýcarsko, 2016, 66 min, od 7 let

Žánr:
rodinný, animovaný
Režie:
Claude Barras | celý štáb
Hrají:
Michel Vuillermoz, Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud, Raul Ribera, Estelle Hennard | všichni herci

Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají malými hravými dětmi. A pak je tu ještě Camille. Když vám je 9 let, je tak snadné se zamilovat a objevovat nové věci. A co takhle být kromě toho ještě šťastný?

Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Můj život Cuketky

 • Recenze Můj život Cuketky na iDnes

  Recenze iDnes 75

  Je něžný a hravý, ale také posmutnělý. Většině animovaných filmů se vymyká, protože není určen malým dětem, třebaže o nich vypráví.

 • Recenze Můj život Cuketky na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Devítiletý francouzský kluk, který si nechává říkat Cuketka, omylem zabije svou alkoholickou matku a je poslán do dětského domova. Zde se snaží skamarádit s ostatními, nebo spíš nenechat se otravovat od ostatních. Pak přijde do děcáku nové děvče, možná se s Cuketkou skamarádí a hodný policajt si je pak možná vezme k sobě. I když vám postavičky v tomto francouzském animáku mohou připadat roztomilé, film rozhodně není určen pro děti . Ne že by byl nějak sprostý nebo brutální (o všech těch traumatizujících zážitcích se jen mluví), ale děti pod 15 let by se v kině prostě nudily. Film je totiž založen na dlouhých pohledech, dlouhém mlčení a občasných pomalých dialozích.

 • Recenze Můj život Cuketky na Total film

  Recenze Total film 85

  Můj život Cuketky (2016) Režisér dovedl v příběhu své loutky vybavit širokou a věrnou škálou emocí a pocitů, že až divák chvílemi zapomene, že sleduje animovaný příběh. Výsledkem je svým způsobem nesmírně půvabný příběh, který v sobě má něco realisticky syrového, co dovede rozkrýt jen dospělý divák, když z plátna pozorně poslouchá hovory „loutkových“ dětí o jejich zkušenostech.

 • Recenze Můj život Cuketky na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  V této pohádce ne úplně pro děti se podíváme do sirotčince. Zvykneme si na zvláštní půvab loutek i posmutnělou atmosféru, kterou však prosvítají paprsky naděje. Citlivá témata jsou podána vkusně, roztomile a trefně. Jemné vyprávění pohladí po duši a bystré poznatky ze života opuštěných a nechtěných dětí nám přinesou emotivní zážitek. Zdánlivě prosťounký příběh přináší krásné a prosté poselství o znovu nalezené lásce a důvěře k lidem.

Trailer k filmu

Související články k filmu Můj život Cuketky

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Přání k mání a partička matek na tahu

  Filmové premiéry: Přání k mání a partička matek na tahu

  6. 12. 2017 10:00 Příběhy několika podob lásky, nerozlučné přátelství dvojice vojínů, matky na vánočním tahu, střet dvou naprosto odlišných žen, dokument popisující osudy hudebníků budujících českou heavy metalovou scénu, animák o dětech v sirotčinci a záhadný muž připraven vyslyšet a vyplnit největší přání návštěvníků restaurace The Place. V tomto týdnu přichází do českých kin 7 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.