Plakát k filmu: Most na konci světa

Most na konci světa Most na kraju svijeta

dokina.cz
6,7

Premiéra 8. 2. 2018
Chorvatsko, 2014, 115 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Branko Istvancic | celý štáb
Hrají:
Aleksandar Bogdanovic | všichni herci

Jedním z důsledků občanské války v Bosně a Hercegovině bylo to, že obrovské množství lidí přišlo o své domovy. Mnoho bosenských Chorvatů z Hercegoviny se uchýlilo do Chorvatska a usídlilo se v Krajině - v domech, ze kterých utekli či byli vyhnáni Srbové při chorvatské vojenské operaci Bouře, jež z mapy definitivně vymazala mezinárodně neuznanou Republiku Srbská Krajina.

Příběh filmu Most na konci světa se odehrává několik let po těchto událostech, v době kdy se chce část Srbů vrátit do svých domů. Noví chorvatští vlastníci těchto nemovitostí se dostávají do velmi nezáviděníhodné situace - po několika málo letech jim hrozí, že opět skončí bez střechy nad hlavou. A právě v této třaskavé atmosféře se z ničeho nic ztratí starý muž - bosenský Chorvat Jozo. Policista Filip (Aleksandar Bogdanović), který rovněž žije v srbském domě, na jehož dveře klepe původní majitel, je pověřen vyšetřováním případu. Mezi lidmi se povídá, že Joza zabili navrátivší se Srbové, ale Filip nedbá na klevety a k vyšetřování jeho zmizení se snaží přistoupit poctivě a nezatížen předsudky. A to se některým jeho spoluobčanům nelíbí.

Jedním z důsledků občanské války v Bosně a Hercegovině bylo to, že obrovské množství lidí přišlo o své domovy. Mnoho bosenských Chorvatů z Hercegoviny se uchýlilo do Chorvatska a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 79 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Most na konci světa

 • Recenze Most na konci světa na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Dohromady je Most na konci světa filmem, který svého diváka zabaví na dvě a půl hodiny. A i když se děj může zdát na začátku místy poněkud táhlý, tak má v závěru rychlý spád a diváka poměrně dobře drží v napětí. To je hlavně díky detektivní stránce příběhu, která se prolíná s tou historickou. Tyto dvě linie spolu vytváří celek, který působí jako dobré seznámení širší veřejnosti s ne tak známou, a však poměrně zajímavou, problematikou. V závěru však ze snímku vyplývá takový zvláštní dojem, který je snad vyvolán jeho melancholickou náladou. Za zhlédnutí stojí už jen proto, že dobře vykresluje zdejší lidi, pocity, atmosféra a prostředí, které působí velmi autenticky.

Trailer k filmu

Související články k filmu Most na konci světa

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Závěrečná fáze Padesáti odstínů a česká Alenka v říši divů

  Filmové premiéry: Závěrečná fáze Padesáti odstínů a česká Alenka v říši divů

  7. 2. 2018 10:00 Závěrečná část pikantní erotické romance, nová dobrodružství odvážné Gerdy a jejího bratra Kaie, vztah dvou zcela rozdílných lidí, záhadné zmizení bosenského Chorvata a poetické vyprávění malé dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou svého dětství jako kouzelným labyrintem a pozoruje a zaznamenává svět. První únorový týden přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.